ویکی Gears of War

جنگ لوکاست

اشتراک‌گذاری

جنگ لوکاست

Locust War

جنگ لوکاست Gears of War

شروع

۰ AE

پایان

۱۷ AE

مکان

سیاره سرا

نتیجه

پیروزی شکست‌آمیز انسان‌ها

طرف‌ها

تلفات

  • ۹۹٪ نژاد انسان
  • تمام نژاد لوکاست
  • - لوکاست‌های بازمانده مجبور به تکامل شدند

جنگ لوکاست (Locust War) یک درگیری گسترده بین انسان‌های سیاره سرا و نژاد لوکاست بود که برای کنترل سطح سیاره سرا ایجاد شد. این جنگ در روزی تحت عنوان روز ظهور (Emergence Day) آغاز شد، روزی که ارتش لوکاست از درون اعماق سرا بیرون آمد و یک چهارم از جمعیت انسانی سیاره را از بین برد. در ماه‌های بعد لوکاست در سراسر سطح سیاره پیشروی کرد و به شهرهای تحت کنترل ائتلاف و همین طور سنگرهای UIR حمله کرد. تقریبا یک سال پس از شروع جنگ و در زمانی که پیروزی لوکاست به نظر اجتناب‌ناپذیر می‌آمد رئیس جدید ائتلاف یعنی ریچارد پرسکات از سلاح Hammer of Dawn استفاده کرد تا تمام شهرهای تحت کنترل لوکاست و جمعیت‌های انسانی گرفتار شده را ریشه‌کن کند. با این حال ضربات Hammer تنها پیشروی لوکاست را کند کرد و بازماندگان انسانی این حملات نیز قبیله‌های مستقلی را تشکیل دادند که با عنوان طردشدگان شناخته می‌شوند.

پیشروی لوکاست تا دروازه‌های شهر افیرا ادامه پیدا کرد و در آنجا متوقف شد، چرا که گرانیت زیر شهر جاسینتو برای آن‌ها قابل نفوذ نبود. در تاریخ ۹ AE پس از شکست سنگین COG، زمانی که لوکاست در حال آماده‌سازی برای نبرد افیرا بود، رئیس ریچارد پرسکات دستور آغاز عملیت Lifeboat را صادر کرد، عملیاتی که طی آن مردان و زنان طردشده به عنوان نیروی تازه به خدمت گرفته شدند تا به عنوان مهندنسان یا مبارزان برای COG ایفای نقش کنند.

عملیات Lifeboat با مخالفت سخت طردشدگان روبرو شد، چرا که آن‌ها به خاطر اقدامات گذشته از COG حتی بیشتر از لوکاست تنفر داشتند. با این حال برخی از افراد طردشده برای نجات خانواده‌هایشان از بیماری و قحطی به ائتلاف پیوستند. لوکاست پیش از دهمین سال جنگ به پایتخت COG یعنی افیرا حمله کرد و به خاطر اقدام یک گیر به نام مارکوس فنیکس که برای نجات دادن جان پدرش پست خود را رها کرد، لوکاست‌ها به پیروزی رسیدند. مارکوس موفق به نجات پدرش نشد و ائتلاف هم که پایتخت را از دست داده بود مجبور به نقل مکان به شهر جاسینتو شد. مارکوس فنیکس نیز به خاطر بزدلی محکوم به ۴۰ سال حبس در Slab شد.

چهار سال بعد از اقدام خیانت‌آمیز مارکوس، دوست دوران کودکی او یعنی دومنیک سانتیاگو او را از زندان بیرون آورد و مارکوس برای شرکت در عملیاتی از کلنل هافمن به جوخه دلتا-وان پیوست. دلتا-وان تحت فرماندهی مارکوس فنیکس قادر به استقرار بمب Lightmass و تخریب سنگرهای لوکاست در Hollows شد. این یک پیروزی قاطع برای COG بود اما ارتش لوکاست قادر به بازسازی خود و ضد حمله به وسیله کرم‌های ریفت شد که چندین شهر و پایگاه نظامی ائتلاف را نابود کرد. در تاریخ ۱۵ AE ائتلاف ماموریت طوفان Hollow را آغاز کرد که در نتیجه‌ی آن مارکوس فنیکس و دلتا-وان پی بردند که غرق کردن شهر جاسینتو می‌تواند منجر به ایجاد سیل در Hollow شود و انجام این اقدام باعث شد تا هر دوی لوکاست و لامبنت که درگیر جنگی داخلی بودند محو شوند. ماموریت مذکور با تخلیه‌ی تمام نیروهای نظامی COG و شهروندان پایان یافت و آن‌ها به پورت فارال منتقل شدند. در آنجا بقایای لوکاست طی یک جنگ جزئی مبارزه‌ی خود را ادامه دادند تا این که ائتلاف سرزمین اصلی سرا را رها کرد و به جزیره وکتس رفت، موضوعی که به لوکاست اجازه داد تا خانه‌های جدید خود را در سرزمین‌های مرده بازسازی کند.