ویکی فریرن

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

لینیه

اشتراک‌گذاری

لینیه

Linie

لینیه - فریرن

ژاپنی

リーニエ

روماجی

رینیه

جنسیت

مونث

گونه

کلاس

جادوگر

اولین نمایش

چپتر ۱۵ (مانگا)

صداپیشه

ماناکا ایوامی

لینیه (Linie) شیطانی است که زیر نظر اورا کار می‌کرد. او به دستور اورا برای کمک به لوگنر در انجام مذاکرات با گراف گرانات فرستاده شد.

شخصیت

مانند همه شیاطین، لینیه هیچ مفهومی از احساسات انسانی ندارد. همچنین نشان داده شده است که او به لرد لوگنر و اورا گیوتین وفادار است و برخلاف همتای خود، درات به ندرت خارج از نوبت صحبت یا عملی می‌کند مگر این که در پاسخ به تهدیدی باشد. او مانند بسیاری از شیاطین به توانایی‌های خود اطمینان دارد و نمی‌تواند تهدیدات دشمنان را درک کند که در نهایت منجر به مرگ او شد.

تاریخچه

لینیه مدتی قبل از شکست پادشاه شیطان توسط گروه قهرمان متولد شد. در یکی از مبارزات این گروه، او شاهد حضور آیزن در نبرد بود و موفق شد با مشاهده‌ی مانا و اقدامات او، سبک مبارزه آیزن را تقلید کند.

در مقطعی، لینیه زیر نظر اورا، یکی از هفت حکیم نابودی شروع به کار کرد. به این ترتیب او در کنار درات و لونگر تبدیل به جلاد شخصی این حکیم نابودی شد.

توانایی‌ها

لینیه در خواندن مانا تخصص دارد که به او اجازه می‌دهد تا جریان مانای افراد را هنگام حرکت ضبط کند.

لینیه
 • طلسم تقلید - ارفاسن: لینیه دارای توانایی منحصر به فردی برای ساخت مجموعه‌ای از سلاح‌ها با استفاده از مانای خود است که حرکات و مهارت‌های فردی را تقلید می‌کند. با این حال، محدودیت قابل توجه این تکنیک ناتوانی آن در تکرار همان سطح قدرت هدف است که از این رو او را ضعیف‌تر از هدف اصلی می‌کند. او همچنین قادر به ایجاد بیش از یک اسلحه در یک زمان نیست، و به یک لحظه کوتاه نیاز دارد تا اسلحه خود را برای استفاده از سبک مبارزه متفاوت تغییر دهد.
  • تقلید تبرزنی: لینی پس از مشاهده نبرد آیزن جنگجو قادر به ایجاد تبر و تکرار حرکات آیزن شد.
  • تقلید شمشیرزنی: او با تقلید از حرکات یک سرباز از دامنه گراف گرانات قادر به استفاده از شمشیر خود و حرکاتی با چرخش بدن بود که حریفش را از تعادل خارج می‌کرد.
  • تقلید نیزه: لینی از حریف خود فاصله می‌گیرد و سپس نیزه را از دور به سمت آن‌ها پرتاب می‌کند. او قدرت کافی برای پرتاب آن با یک دست را دارد و در حملات خود دقت بالایی نشان داده است.
  • تقلید چاقو زنی: لینی دقت و مهارت فوق‌العاده‌ای در استفاده از چاقو دارد، به طوری که با هر پرتاب بخش‌های حیاتی از حریف را هدف قرار می‌دهد. او از این مهارت برای عقب‌نشینی حریف استفاده می‌کند و فرصتی را برای خود ایجاد می‌کند.
 • تشخیص مانا: لوگنر اذعان کرده است که لینیه در تشخیص مانا نیز مهارت دارد. او تا زمان مرگ درات شیطان به دست فریرن، قادر به تشخیص مانای درات بود.

دانستنی‌ها

 • لینی از خوردن سیب لذت می‌برد.
 • لینیه در آلمانی به معنای «خط» یا «ردیابی» است. این ممکن است اشاره به توانایی او در کپی کردن مانای دیگران داشته باشد.
صفحات دیگر