بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

هیوگا

اشتراک‌گذاری

هیوگا

Hyoga

هیوگا - دکتر استون

نژاد

انسان

سن

بین ۲۰ تا ۳۰

جنسیت

مذکر

ملیت

ژاپنی

پیشه

تیم مبارزه

اولین نمایش

چپتر ۴۶ (مانگا)
قسمت ۱۸ (انیمه)

صداگذار

آکیرا ایشیدا

هیوگا (Hyoga) یک بازمانده از دوران مدرن است که توسط تسوکاسا شیشیو احیا شد. در ابتدا او یک عضو نخبه در امپراتوری تسوکاسا بود اما او سرانجام به آن خیانت کرد تا رهبری را خودش به دست بگیرد. با این حال او در نبردی علیه پادشاهی علوم شکست خورد.

پس از این اتفاقات او باری دیگر از حالت سنگ‌شدگی خارج شد و در صحنه نبرد حاضر شد. این بار او به عنوان یک متحد برای پادشاهی علوم تلقی می‌شد و دیدگاهی کمی ملایم‌تر از قبل را در ذهن داشت.

از زمان خروج هیوگا از سومین سنگ‌شدگی، اهداف او هنوز مشخص نیست. در حال حاضر او هیچ خصومت از خود نشان نداده است و پشتیبانی قابل توجهی از این گروه داشته است و حتی آماده‌ی قربانی کردن جان خود برای آن‌ها بوده است.

تاریخچه

از سابقه او اطلاعات زیادی در دست نیست، اما او با تسوکاسا آشنایی داشته است، یا از شهرت کافی برخوردار بوده تا تسوکاسا او را بشناسد. او همچنین قبل از سنگ‌شدگی در مقطعی نحوه استفاده از نیزه را فرا گرفت.

شخصیت

هیوگا نگرشی آسان نسبت به همه چیز دارد. او حتی در شرایطی که اوضاع به نفع او نیست هم آرام است. زمانی که گن به او خیانت کرد، به نظر نمی‌رسید که هیوگا از این موضوع ناراحت شده باشد. افکار او تا حدی مشابه با ارزش‌های تسوکاسا در مورد ایجاد یک تمدن انسانی پاک است، اما هیوگا یک نخبه-گرا است که به داروینیسم اجتماعی اعتقاد دارد. او انسان‌ها را به دو دسته روشن‌فکر (یا قوی) و غیر-روشن‌فکر (یا ضعیف) طبقه‌بندی می‌کند. هیوگا معتقد است که «توده‌های بی‌کفایت بی‌مغز» نباید اجازه زندگی داشته باشند و فقط کسانی که برتری دارند باید اجازه زندگی داشته باشند.

او فردی بسیار فریب‌دهنده و حیله‌گر است، به طوری قادر شد میل خود را برای کشتن تسوکاسا پنهان کند و در کنار او به عنوان قوی‌ترین فرد گروهش کار کند. هیوگا فردی بی‌رحم و ظالم است و می دانست که تسوکاسا برای محافظت از خواهرش هر کاری انجام می‌دهد. حتی قبل از آن، در مقطعی وقتی او و نیروهایش به منطقه‌ای پر از گاز گوگرد می‌رسند، او زیردستان خود را برای «آزمایش» جلو می‌فرستد تا میزان خطرناک بودن این گاز را ببیند.

با وجود افکار او در بی‌اهمیت شمردن افراد «ناکارا» اما هیوگا به کسانی که احساس کند کارها را «به درستی» انجام می‌دهند احترام می‌گذارد. برای نمونه او برای هومورا و سنکو احترامی زیادی قائل است. بعدها هیوگا در دیدگاه خود نرم‌تر شد و از شدت بدبینی او نسبت به افراد کاسته شد. برای مثال او به جای از بین بردن افراد سنگ‌شده‌ای که او «بی‌ارزش» تلقی‌شان می‌کرد، اشاره داشت که در همان حالت سنگی باقی بمانند.

توانایی‌ها و مهارت‌ها

هیوگا یکی از قوی‌ترین شخصیت‌های مجموعه است. او چند ثانیه بعد از بیدار شدنش قادر به شکست دادن ده فرد شد.

توانایی‌های فیزیکی: او قادر به مقابله با ماگما، کوهاکو و کینرو شده است که سه جنگنده قوی روستای اششیگامی هستند. او همچنین از توان خود برای استفاده موثر از نیزه‌اش بهره می‌ببرد.

هوشمندی بالا: یوگا یک نابغه تاکتیکی است که می‌داند چگونه حریفان خود را گمراه کند. او فردی تحلیل‌گر است که در شرایط مختلف مبارزه اقداماتی موثر را انجام می‌دهد. در زمان حضورش در آمریکا او قادر به کشف یک تله شد. او در مقطعی او برای جلوگیری از صدمات جدی از یک تکه قایق به عنوان زره استفاده کرد که در برابر شلیک استنلی کارایی داشت.

مهارت در کار با نیزه: هیوگا استاد کار با نیزه است و با استفاده از نیزه کودایاری خود و سبک کان می‌تواند حملاتی با سرعت بالا و نامنظم را به سمت حریفان خود روانه کند.

تجهیزات

کودایاری: یک چوبه که نوک آن یک تغیه‌ی سنگی وصل شده است.

آمار

صفحات دیگر