ویکی دکتر استون

سنکو ایشیگامی

اشتراک‌گذاری

سنکو ایشیگامی

Senku Ishigami

سنکو ایشیگامی - دکتر استون

نام مستعار

جادوگر جنتلمن
جادوگر
پروفسور سنکو
دکتر سنکو

نژاد

انسان

تولد

۴ ژانویه ۲۰۰۴

سن

۱۵ (چپتر ۱)
۱۹ (چپتر ۱۹)
+۳۷۰۰ (از لحاظ زمانی)

جنسیت

مذکر

تاریخ سنگ‌شدگی

سال ۲۰۱۹
۵۷۳۸ (بیداری)
۵۷۳۹ (احیا توسط تایجو)
۵۷۴۱ (سنگ‌شدگی توسط ایبارا)
۵۷۴۱ (احیا با استفاده از اسید نیتریک)
۵۷۴۲ (سنگ‌شدگی توسط وایمن)
۵۵۴۹ (احیا توسط سویکا)

ملیت

ژاپنی

خانواده

بیاکویا ایشیگامی (پدرخوانده)
روری (همسر سابق)

پیشه

دانشمند
رئیس روستای ایشیگامی
رهبر پادشاهی علوم

وابسته به

صداگذار

یوسوکه کوبایاشی
میکاکو کوماتسو (جوانی)

سنکو ایشیگامی (Senku Ishigami) شخصیت اصلی دکتر استون و دوست تایجو اوکی و یوزوریها اوگاوا است. او به خاطر تکه-کلام‌هایش شناخته می‌شود که یکی از آن‌ها «ده میلیارد درصد» است. او نیم سال زودتر از تایجو از حالت سنگ‌شدگی خارج شد و سرانجام با کمک تایجو مایع احیاکننده را ساخت. سنکو در این دنیای سنگی خواهان بازسازی تمدن و بنیان کردن پادشاهی علوم است.

او به عنوان قهرمان مسابقه بزرگ، در حال حاضر دارنده عنوان رئیس دهکده در روستای ایشیگامی است. سنکو به لطف تاثیر بیاکویای فقید در بنیان کردن این روستا، به عنوان یک اسطوره در این روستا در نظر گرفته می‌شود.

او رهبر بالفعل پادشاهی علوم است. سنکو بعدها به عنوان یکی از اعضای پنج فرمانده دانا، ایده‌ها و ابتکارهایی را برای برنامه‌های بزرگ این پادشاهی فراهم کرد؛ او پیش از هر اقدامی با کروم، گن، اوکیو، و ریوسوی مشورت می‌کند.

تاریخچه

سنکو در کودکی توسط بیاکویا ایشیگامی به فرزندخواندگی پذیرفته شد. در حال حاضر چیزی در مورد والدین اصلی او شناخته شده نیست، فقط این كه یكی از آن‌ها از بهترین دوستان بیاكویا بوده است.

در طول دوران کودکی، سنکو همیشه آرزو داشت که به فضا برود و علاقه زیادی به علم داشت. از همان زمان او کتاب‌های زیادی را می‌خواند و آزمایش‌های مختلفی را انجام می‌داد. او با کمک پدرخوانده‌اش وسایل مورد نیاز خود را نیز تهیه می‌کرد.

او در مقطعی با تایجو و یوزوریها دوست شد، کسانی که به آزمایش‌های سنکو کمک می‌کردند. بخشی از آزمایشات آن‌ها شامل استقرار اجسام سبک در مدار با یک موشک بود.

سنکو زمانی به منظور کمک به بیاکویا برای قبولی در آزمون شنای برنامه فضانوردی JAXA، یک لباس را برای او ساخت.

در ده سالگی، او و تایجو همچنان به آزمایش‌های بیشتری می‌پرداختند اما به موفقیتی دست پیدا نمی‌کردند. سنکو پی برد که به کمک تخصصی نیاز دارد، و از این رو ایمیلی را به ناسا فرستاد. دانشمندی به نام دکتر زنو به ایمیل او پاسخ داد و به او گفت که برای انجام آزمایش خود به چه چیزی نیاز دارد. در مقطعی برای بازدید پدرش به آمریکا سفر کرد. پدرش از این موضوع هیجان‌زده بود اما وقتی متوجه شد که سنکو پس از برداشدن کارت اعتباری او به ژاپن بازگشته، ناامید شد. به این ترتیب سنکو قادر شد تجهیزات لازم برای آزمایش خود را تهیه کند.

سال‌ها بعد و پیش از رویداد سنگ‌شدگی، سنکو مشغول تماشای گزارش تلویزیونی بیاکویا بود. بیاکویا در این مصاحبه زنده گفت که قصد دارد با سوغاتی‌های فضایی برای سنکو، به زمین بازگردد. این آخرین باری بود که سنکو پدرش را می‌دید.

شخصیت

سنکو فردی با اعتماد به نفس و کاملا منطقی است که گاهی می‌تواند پر افاده ظاهر شود. با این حال اعتماد به نفس او روی قضاوت‌های او تاثیر منفی نمی‌گذارد، چرا که او از دانش گسترده‌ای بهره می‌برد. سنکو هرگز کسانی که دانش کمتری نسبت به او دارند را کوچک نمی‌شمارد، بلکه همه اطرافیانش را ترغیب و تشویق می‌کند تا بهتر عمل کنند. به دلیل کاریزما و طبیعت دلسوزانه او، مردم به او تمایل دارند و حامی او می‌شوند. زمانی که او یک خلاقیت یا چیز جدیدی را کشف می‌کند هیجان زده می‌شود، و ممکن است احساسات اغراق‌آمیز از خود نشان دهد. با وجود اعتماد به نفسی که سنکو دارد اما او با از دست دادن اطلاعات مهم ممکن است عزم خود را از دست بدهد.

اگرچه سنکو حس عدالت‌جویی قوی دارد، اما اغلب او برای رسیدن به اهدافش قوانین را خنثی می‌کند، اطلاعات را دریغ می‌کند و دیگران را دستکاری می‌کند، ولی همه‌ی این‌ها را به نفع متحدان خود انجام می‌دهد. سنکو در پشت قدرت‌نمایی ظاهری خود قلبی واقعا مهربان دارد و از خودگذشته است. بزرگترین نقطه ضعف او ناتوانی در ترک دوستانش است.

سنکو بر خلاف تایجو نسبت به رفتارهای عاشقانه بیزار است. وقتی کوهاکو به خاطر استراتژی‌های سنکو به طور عجیبی او را ستایش کرد، سنکو پریشان شد و اشاره کرد «او برایش غش کرده است». علاوه بر این سنکو بلافاصله پس از ازدواج با روری از او جدا شد. به باور او به مغزی که با عشق پر شده باشد غیر منطقی است، با این حال او از تلاش‌های عاشقانه دوستانش حمایت می‌کند.

توانایی‌ها و مهارت‌ها

سنکو ایشیگامی
سنکوی جوان در حال آزمایش یک اختراع جدید

نبوغ بسیار بالا: سنکو یک نابغه است که در مورد همه امور علمی اطلاعات دارد. او در شیمی، فیزیک، مهندسی، زمین‌شناسی، زیست‌شناسی و ریاضیات مهارت دارد دارد. او قادر بود به رغم محدودیت منابع موجود در دنیای سنگی، به راحتی ابزارها مفید مختلف، دارو و از همه مهم‌تر اکسیر سنگ‌زدایی را ایجاد کند. تسوکاسا او را «تیزترین و باهوش‌ترین مرد جهان» خطاب کرده است. سنکو علاوه بر دانش علمی همچنین دارای زیرکی و ذهنی تحلیلی است. او برای هر چیزی که کمبود داشته باشد متحدی دارد. او همچنین از بردباری ذهنی بالایی برخوردار است و قادر است به سرعت در وخیم‌ترین شرایط خونسردی خود را حفظ کند.

  • انعطاف ذهنی
  • ساخت و ساز
  • هوشمندی تاکتیکی
  • حافظه دیداری
  • کاریزما
  • مهارت‌های زبانشناسی

ضعف‌ها

  • توان فیزیکی پایین
  • مهارت ساخت و ساز متوسط
  • فاقد مهارت‌های پخت و پز
  • بدشانسی