بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

تسوکاسا شیشیو

اشتراک‌گذاری

تسوکاسا شیشیو

Tsukasa Shishio

تسوکاسا شیشیو - دکتر استون

نام مستعار

قوی‌ترین نخستی‌سان دبیرستان
جاروگر، مرد مو-بلند

نژاد

انسان

سن

۱۸ (اولین نمایش)
۲۰

جنسیت

مذکر

ملیت

ژاپنی

خانواده

میرای شیشیو (خواهر کوچکتر)

پیشه

رهبر امپراتوری تسوکاسا (قبلا)
تیم جنگجو

صداگذار

یویچی ناکامورا

تسوکاسا شیشیو (Tsukasa Shishio - تلفظ: سوکاسا) آنتاگونیست سابق دکتر استون است. او آنتاگونیست آرک‌های اولیه مجموعه بود و هدفش کم کردن جمعیت انسان‌ها و ایجاد یک دنیای جدید و پاک بدون هر گونه تکنولوژی مدرن بود.

با وجود ادعاهای او مبنی بر این که تهدیدی برای سنکو و تایجو وجود نخواهد داشت، اما تسوکاسا به یکی از بزرگترین موانع در برابر پادشاهی علوم و بازیابی بشریت تبدیل شد.

او برای مبارزه و جلوگیری از ایجاد تمدن پیشرفته علمی سنکو، اقدام به تشکیل جامعه‌ای از جنگجویان قدرتمند کرد تا به کمک آن اهداف خود را پیش ببرد. سرانجام پس از این که اقدامات او به بن بست رسید، او پس از پیشنهاد سنکو در نجات خواهرش، یک آتش بس موقت را برقرار کرد.

پس از نجات یافتن جان تسوکاسا توسط سنکو و برطرف شدن سنگ‌شدگی‌اش، او به پادشاهی علوم پیوست و افکار خود را تغییر داد و سپس به همراه آن‌ها طی سفری به ایالات متحده رفت. با این حال او همچنان تلاش داشت تا یک جهان پاک بدون بهره برداری از بی‌گناهان را بسازد.

تاریخچه

وقتی تسوکاسا جوان بود، در روزی او برای جمع آوری صدف‌های دریایی به ساحل رفت و قصد داشت با استفاده از پوسته‌های این صدف‌ها گردنبندی را درست کند و آن را به خواهر ناتوان خود هدیه دهد، چرا که خواهرش عاشق داستان‌های پرنسس‌های پری‌دریایی بود.

در هنگام جمع آوری صدف‌های دریایی برای میرای، یک ماهیگیر پیر و مست مقابل او ظاهر شد و با خشونت به تسوکاسا حمله کرد تا جایی که چهره او دیگر قابل تشخیص نبود. این ماهیگیر ادعا کرد که دارای یک مجوز ماهیگیری در این منطقه است و برداشتن صدف‌های دریایی توسط تسوکاسا ممنوع است. این اتفاق در دیدگاه تسوکاسا نسبت به بشریت تأثیر زیادی گذاشت.

مدتی پس از آن، میرای دچار مرگ مغزی شد و در نتیجه به حمایت مداوم نیاز داشت. تسوکاسا که دوست نداشت خواهرش را از دست بدهد، برای حمایت مالی از او آموزش‌هایی دید و به یکی از رزمندگان بالا-رده MMA تبدیل شد. قدرت مبارزه‌ی او سرانجام لقب «قوی‌ترین نخستی‌سان دبیرستان» را برای او به ارمغان آورد و باعث شهرت او شد.

تسوکاسا قبل از این که دچار سنگ‌شدگی شود در یک برنامه جادوی روانشناختی حضور پیدا کرد و با روانشناسی به نام گن آساگیری دیدار کرد.

شخصیت

تسوکاسا اساسا فردی خشن است، اما به شدت مراقب و آگاه نسبت به اقدامات خود است. صرف نظر از آرمان‌های بدبینانه‌ای که او نسبت به بشریت داشت اما او انسانی مهربان، متفکر و مودب است. او در آغاز به سنکو و تایجو کمک کرد تا شکار کنند، و از مهارت‌های خود به عنوان یک ورزشکار برجسته برای کمک به آن‌ها استفاده کرد. بعدا مشخص شد که تسوکاسا قصد دارد بشریت را پاک کند و باور داشت که سنکو با او همراه شود، اما سنکو او را ترد کرد. پس از این مقطع، تسوکاسا برای برنامه‌های خود حتی تا ترک گروه خود مصمم شد. او برای سنكو اعتراف كرد كه به هيچ كس به جز خودش اهميت نمی‌دهد، اگرچه بعدها افشا شد که تسوکاسا خواهرش میرای را از هر چیزی در دنیا بیشتر دوست دارد.

او از افرادی که دیگران را کنترل و دستکاری می‌کنند متنفر است. با اقدامات او می‌توان تصور کرد که تسوکاسا از هرگونه سلسله مراتب یا عملکرد قدرت متنفر است. هدف او ایجاد جامعه‌ای بدون پیشرفت تکنولوژیکی است و برای دستیابی به آن هدف از هر وسیله ای استفاده می‌کند. او امپراتوری خود را با توجه به دیدگاه‌های پیچیده‌اش در مورد بشریت ایجاد کرد. به طور دقیق‌تر جهان مد نظر او دنیایی بدون هر گونه مواد مخدر، اسلحه و سلاح‌های هسته‌ای و شیمیایی بود.

اگرچه گفتنی است که در طول داستان رفتارهای روان-پریشانه‌ای از تسوکاسا دیده شده است. مثلا زمانی که او برای اولین بار یک مجسمه سنگی را شکست و پشیمان نشد، در ادامه به شکستن موارد بیشتر پرداخت. وی همچنین برای به دست آوردن فرمول احیا، یوزوریها را به گروگان گرفت. تسوکاسا هرگز نمی‌خواهد به جنگ و کشتار متوسل شود، اما اگر احساس فشار کند یا بینش او در معرض خطر باشد این کار را انجام می‌دهد.

پس از دومین احیای تسوکاسا، او آرام‌تر و وفادار به پادشاهی علوم شد. او جناح سابق خود را که به او خیانت کرده بود را فراموش کرد.

توانایی‌ها و مهارت‌ها

  • نیروی فیزیکی عظیم
  • قدرت بسیار
  • سرعت بالا
  • مهارت مبارزه تن به تن
  • شمشیرزنی
  • حس تقویت‌یافته
  • پایداری تقویت‌یافته
  • هوش بسیار بالا
  • کاریزما

تجهیزات

تسوکاسا بعد از خارج شدن از حالت سنگ‌شدگی از یک نیزه با ظاهری قدیمی با یک تیغه سنگی برای شکار ماهی استفاده می‌کرد. او بعدا این نیزه را به طور موثری تبدیل به یک شمشیر کرد.

صفحات دیگر