ویکی دکتر استون

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

تایجو اوکی

اشتراک‌گذاری

تایجو اوکی

Taiju Oki

تایجو اوکی - دکتر استون

نام مستعار

دکتر تایجو

نژاد

انسان

سن

۱۶
۱۸
+۳۷۰۰ (از لحاظ زمانی)

جنسیت

مذکر

ملیت

ژاپنی

پیشه

تیم نیرو

وابسته به

صداگذار

ماکوتو فوروکاوا

تایجو اوکی (Taiju Oki) یکی از شخصیت‌های اصلی دکتر استون است. او در تاریخ ۵ اکتبر سال ۵۷۳۸ از حالت سنگ‌شدگی خارج شد.

او به همراه سنکو آرزو دارد تا با رفع سنگ‌شدگی تمام انسان‌ها که در اثر رویدادی در ۳۷۰۰ سال پیش رخ داد، دوباره تمدن از دست رفته انسانی را بازسازی کند.

او تحت برنامه ریزی سنکو به عنوان جاسوسی به امپراتوری تسوکاسا پیوست تا به سقوط آن کمک کند. او پس از پیوستن مجدد به پادشاهی علوم، در تیم نیروی این قلمرو قرار گرفت تا از مقاومت فرا انسانی خود در ساخت وسایل، کشاورزی و جمع آوری استفاده کند. او رهبر بخش کشاورزی است.

تاریخچه

پدر و مادر تایجو در کودکی به دلیل نامعلوم درگذشتند.

تایجو از دوران کودکی با سنکو ایشیگامی و یوزوریها دوست بود، و او به آزمایش‌های سنکو کمک می‌کرد. یکی از آزمایشات آن‌ها شامل قرار دادن اجسام سبک در مدار به وسیله یک موشک دست-ساز بود.

تایجو زمانی به سنکو کمک کرد تا یک لباس را برای پدرش بیاکویا ایشیگامی تهیه کند تا آزمون شنای خود را برای رفتن به فضا بگذراند.

تایجو از دوران دبیرستان هرگز به کسی ضربه نزده است و در استقامت و مقاومت عالی است.

شخصیت

تایجو فردی برونگرا، دوستانه و مهربان است. او حتی در انجام کارهای کوچک بسیار مشتاق و سخت‌کوش است. او در مورد چیزهایی که برایش مهم است بسیار مصمم است. تایجو تمایل به بلند فریاد کشیدن دارد و بدون توجه به نوع کاری که دارد تا وقتی که مفید واقع شود مشتاق انجام دادن آن است. با وجود احساساتی بودنش، اما کنترل زیادی بر خلق و خوی خود دارد و هرگز خونسردی خود را از دست نمی‌دهد و ناگهانی رفتار نمی‌کند. او یکی از مهربان‌ترین شخصیت‌های مجموعه است، چرا که او از قتل تسوکاسا امتناع ورزید و اغلب بدون صدمه زدن به دیگران دوستار راه‌حل‌های مسالمت‌آمیز است. او به راحتی به دیگران اعتماد می‌کند.. او حتی پس از دشمنی تسوکاسا و «قتل» سنکو، هیچ عصبانیتی از خود نشان نداد با وجود این که از «مرگ» دوستش بسیار اندوهگین بود.

او به یوزوریها علاقه‌من است، اگرچه به مدت پنج سال نتوانست به احساساتش اعتراف کند. همین تلاش او برای گفتن احساساتش بود که باعث شد او در زمان سنگ‌شدگی هزار ساله خود همچنان هوشیار بماند. حتی پس از احیا شدن نیز او به احساسات خود اعتراف نکرد چرا که نمی‌خواست یوزوریها تحت فشار قرار گیرد، در حالی که معتقد بود که آن‌ها تنها انسان‌هایی باقی مانده هستند. تایجو اعتماد زیادی به سنکو دارد و به یوزوریها بسیار وفادار است، و به طور مداوم مایل است زندگی خود را در مسیر آن‌ها بگذارد.

توانایی‌ها و مهارت‌ها

  • توان فیزیکی تقویت‌یافته
  • پایداری عظیم
  • استقامت عظیم
  • قدرت تقویت‌یافته
  • تاب‌آوری ذهنی
  • دو زبانه

ضعف‌ها

  • هوشمندی پایین
صفحات دیگر