بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

نیر

اشتراک‌گذاری

نیر

Near

نیر - دفتر مرگ

نام واقعی

نیت ریور

نام مستعار

ان
ال (سوم)
بعدی (ال: تغییر دنیا)
بی (درام تلویزیونی)
ملو (درام تلویزیونی)

نژاد

انسان

جنسیت

مذکر

تاریخ تولد

۲۴ آگوست ۱۹۹۱ (۱۹۹۴ در انیمه)
۱۹۹۷ (مجموعه فیلم‌ها)

سن

۱۳
۱۷-۱۸ (بعد از تایم-اسکیپ)

پیشه

کارآگاه

سازمان

خانه وامی
تدارک ویژه برای کارا (SPK)

اولین نمایش

چپتر ۵۸ (مانگا)
قسمت ۲۶ (انیمه)

صداپیشه

هوریکو هیداکا

نیِر (Near) یکی از دو جانشین ال است که در یتیم‌خانه واتاری یعنی خانه وامی بزرگ شده است. بعد از مرگ ال او شروع به تحقیق روی پرونده کیرا کرد و به مدت چهار سال شواهدی را جمع‌آوری کرد. یافته‌های او به دیدار با رئیس جمهور ایالات متحده منتهی شد و او خود را به عنوان جانشین حقیقی ال معرفی کرد. مدتی پس از آن او تبدیل به رئیس «تدارک ویژه برای کیرا» (SPK) شد و به شکار کیرا ادامه داد. بعد از تماس با «ال» (لایت یاگامی) او نسبت به کیرا بودن او شک کرد.

ظاهر

نیر یک مرد جوان، بلند قد و لاغر با چشمان خاکستری رنگ است. موهای او ژولیده و سفید است که اغلب او با آن بازی می‌کند. او تنها لباسی گشاد و سفید رنگ دیده شده است. در انیمه، شلوار او به رنگ آبی روشن است. در وان-شات ویژه دفتر مرگ، که سه سال پس از پایان پرونده کیرا جریان دارد، نیر با چروک‌هایی زیر چشمان و موهای کمی بلندتر نشان داده شد. همچنین او در حالتی شبیه به ال می‌نشیند.

تاریخچه

نیر به عنوان بچه‌ای حاضر در خانه وامی معرفی شد. او اولین بار در حالی دیده شد که تنها در اتاقی نشسته بود و مشغول حل کردن پازلی بود. مدتی بعد راجر رووی به همراه ملو به اتاق وارد شد و هر دوی بچه‌ها را به دفترش برد. در آنجا راجر به آن‌ها اطلاع داد که ال مرده است.

اگرچه ملو به طرز خشنی نسبت به این اخبار واکنش نشان داد، اما نیر بسیار آرام ماند. راجر برای ادامه‌ی کار روی پرونده کیرا از این دو پرسید که می‌توانند با یکدیگر کار کنند. پاسخ نیر به این سوال به مثبت بود، در حالی که ملو گفت که آن‌ها هرگز نمی‌توانند با هم کنار بیایند. ملو تصمیم گرفت که تا نیر به دلیل توانایی‌اش در حفظ آرامش و دور بودن از شرایط احساساتی جانشین ال شود.

در بین مقطع افشای مرگ ال و ایجاد شدن SPK، نیر مشغول جمع‌آوری شواهد درباره پرونده کیرا بود. دلیل آن این بود که تمام داده‌های ال پاک شده بود و نیر مجبور بود از ابتدا شروع کند.

آمار رسمی

صفحات دیگر