ویکی دفتر مرگ

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

میسا آمانه

اشتراک‌گذاری

میسا آمانه

Misa Amane

میسا آمانه - دفتر مرگ

نام مستعار

میسا میسا
کیرای دوم
ملکه عهد شکن

نژاد

انسان

جنسیت

مونث

تاریخ تولد

۲۵ دسامبر ۱۹۸۴ (۱۹۸۷ در انیمه)
۲۵ دسامبر ۱۹۸۶ (مجموعه فیلم)

تاریخ مرگ

۱۴ فوریه ۲۰۱۱ (۲۰۱۴ در انیمه)
۱۸ دسامبر ۲۰۱۶ (مجموعه فیلم)
۱۲ اکتبر ۲۰۱۷ (فیلم ۲۰۱۷)

سن

۱۹ (پیش از تایم-اسکیپ)
۲۴ (بعد از تایم-اسکیپ)

خانواده

پدر و مادری بی‌نام
برادری جوان‌تر (تنها در فیلم‌ها)
خواهر بزرگتر (تنها در مانگا)

پیشه

مدل
بازیگر
خواننده

دفترهای مرگ

دفتر مرگ گلوس
دفتر مرگ سیدو (فیلم ۲۰۰۶)

اولین نمایش

چپتر ۲۴ (مانگا)
قسمت ۱۱ (انیمه)

صداپیشه

آیا هیرانو

میسا آمانه (Misa Amane) یک مدل و حامی کیرا است که سرانجام تبدیل به دومین کیرا شد. او بعد از دستیابی به یک دفتر مرگ به دنبال کیرا رفت تا از کیرا برای کشتن مردی که خانواده‌ی او را کشته بود تشکر کند و پیشنهاد کمک به کیرا را مطرح کند. میسا که طی معامله‌ای به چشمان شینیگامی دست پیدا کرده بود قادر به تشخیص هویت کیرا یعنی لایت یاگامی شد. بعد از دیدار با لایت، او تصمیم گرفت تا زندی خود را برای کمک کردن به او اختصاص دهد، و از این رو ماموریت یافت تا نام واقعی ال را با چشمانش کشف کند.

ظاهر

میسا یک زن کوتاه قامت جوان با موهای بلند و بلوند طلایی است. او اغلب بخشی از موهای خود را با بندهای قرمز رنگ می‌بندد. در مانگا، چشمان او عمدتا قهوه‌ای روشن است، با این حال گاهی اوقات به رنگ سبز نشان داده شده است. در انیمه، چشم‌های او بین قهوه‌ای و آبی روشن است. چشمان او در زمان استفاده از قدرت چشم‌های شینیگامی به رنگ قرمز روشن است.

میسا اغلب از پوشش پانک و گوتیک استفاده می‌کند اگرچه بعد از تایم‌اسکیپ این موضوع به طور قابل توجهی کاهش یافت. او همچنین به طور معمول از لاک قرمز یا بنفش تیره استفاده می‌کند، و همین طور از رژ لب قرمز روشن استفاده می‌کند.

شخصیت

میسا فردی بسیار برونگرا و کاملا اجتماعی است. همین طور او فردی بیش فعال و شتابزده است. با وجود این که او از نظر بسیاری از افراد ساده‌لوح است اما میسا نشان داده است که در مقاطعی هوشمندانه عمل می‌کند. میسا با داشتن چشم شینیگامی قادر است نام و طول عمر یک فرد را در بالای سر او مشاهده کند. او به عنوان کیرای دوم بسیار با بی‌دقتی عمل کرد و باعث شک و بازداشت او شد.

همانطور که او به احتمال زیاد نمی دانم توجه داشته باشید مرگ می تواند قربانیان دستکاری، و در نتیجه نوار فرستاده خودش شکست خورده برای اطمینان از هیچ DNA در پاکت او نوار در ارسال وجود دارد. به طور کامل نادیده سفارش نور به دور ماندن به عنوان او پیش بینی L داشتن او را به دنبال (او در حال حاضر از بودن کیرا مشکوک بود).

اگر چه او به طور کلی با افراد به خوبی برخورد می‌کند، اما همچنین می‌تواند کاملا بی‌رحم باشد؛ میسا به لایت گفت که با هر دختری که قرار بگذارد را خواهد کشت، در حالی که این موضوع بخشی از برنامه لایت بود تا تردیدها را از روی خود و میسا بردارد.

تاریخچه

یک سال قبل از شروع داستان مجموعه، در طی سرقتی که از خانه‌ی او صورت گرفت، میسا شاهد قتل خانواده‌اش بود. وضعیت محاکمه قاتل برای مدت زیادی به طول انجامید و نظرات روی این موضوع می‌گردید که قاتل به اشتباه متهم شده است. پس از این ماجرا، قاتل توسط کیرا کشته شد و میسا احساس عدالت پیدا کرد و همین باعث شد تا او به یک حامی وفادار کیرا تبدیل شود.

مدت کوتاهی پس از آغاز به کار او به عنوان مدل، در شبی فردی چاقو به دست او را تعقیب کرد. این فرد احساس خود نسبت به میسا را گفت و پس از این که درخواست او رد شد، به میسا به قصد کشت حمله کرد. یک شینیگامی به نام گلوس که از قلمرو شینیگامی مشغول تماشای میسا بود و در واقع عاشق او شده بود نام قاتل او را نوشت و او را کشت، و در نهایت جان میسا را حفظ کرد.

طبق قوانین شینیگامی‌ها گلوس به خاطر نجات دادن یک انسان جان خودش گرفته شد و عمرش به میسا اضافه شد، به طوری که عمر میسا از متوسط ​​طول عمر یک انسان بیشتر شد. یک شینیگامی دیگر به نام رم که شاهد فداکاری گلوس بود به این نتیجه رسید که دفتر مرگ گلوس را به خواسته‌ی او در اختیار میسا بگذارد. پس از آن رم موظف شد تا در کنار میسا بماند و به تدریج او نیز نسبت به میسا حسی پیدا کرد. میسا به امید دیدار و تشکر کردن از کیرا برای گرفتن انتقام مرگ پدر و مادرش، یک معامله چشم را با رم انجام داد تا از این طریق بتواند لایت یاگامی را ردگیری کند.

آمار

صفحات دیگر