بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

مت

اشتراک‌گذاری

مت

Matt

مت - دفتر مرگ

نام واقعی

مایل جیواس

نژاد

انسان

جنسیت

مذکر

تاریخ تولد

۱ فوریه ۱۹۹۰ (۱۹۹۳ در انیمه)

تاریخ مرگ

۲۶ ژانویه ۲۰۱۰ (۲۰۱۳ در انیمه)

سن

۱۹

سازمان

خانه وامی

اولین نمایش

چپتر ۸۳ (مانگا)
قسمت ۳۲ (انیمه)

صداپیشه

توموشیرو نیشیمورا

مت (Matt) دوست ملو است که به او در زمینه پرونده کیرا کمک کرد. مت همانند ملو و نیر و همین طور ال در یتیم‌خانه واتاری یعنی خانه وامی بزرگ شده است.

ظاهر

مت دارای موهای قهوه‌ای و چشمان آبی تیره است. در انیمه، ظاهر او شامل یک لباس آستین بلند قرمز و سیاه، یک شلوار آبی، پوتین‌های قهوه‌ای، و عینک‌های سفید با لنزهای رنگی است. همچنین او از یک جفت دستکش سیاه استفاده می‌کند و گاهی یک جلیقه کرم-رنگ به تن دارد.

در بازی ویدیویی «دفتر مرگ: جانشین ال» او دارای موی آبی-خاکستری است اما به غیر این ظاهری مشابه دارد اگرچه چشمان او دیده نشد.

شخصیت

مت دستیار و دوست قدیمی ملو است که به او در زمینه پرونده کیرا کمک می‌کند. او فردی بسیار باهوش است و به عنوان سومین فرد باهوش از میان بچه‌های خانه وامی شناخته می‌شود. تخصص او تکنولوژی است و وظیفه‌ی نظارت بر فعالیت‌های میسا، موگی و آیزاوا را برعهده دارد.

مت دارای نوعی حس شوخ‌طبعی خشک است و مثلا زمانی که مورد هدف اسلحه قرار گرفته بود گفت که «از کی تا حالا ژاپنی‌ها اجازه‌ی داشتن چنین اسلحه‌های بزرگی را پیدا کرده‌اند؟». او همین طور فردی بی‌پروا است.

در مانگا، مخفیگاه او با آشغال‌های غذا و یک جعبه‌ی غلات پر شده بود. مت سیگار می‌کشد و حتی در زمان رانندگی هم این موضوع دیده شد. او از بازی‌های ویدویی لذت می‌برد و دوست ندارد که از خانه خارج شود. تاکشی اوباتا او را این گونه توصیف کرده است: «مرد جوانی که از بازی‌های ویدیویی لذت می‌برد و آنچنان به دنیا اهمیتی نمی‌دهد.»

آمار

دانستنی‌ها

  • نام واقعی مت «مایل» (Mail) است.
  • مت احتمالا چپ دست است و این برداشت به خاطر دسترسی به تفنگش با دست چپ است.
  • در مانگا ماشین او یک شورولت کامارو RS/SS ۱۹۶۸ است، در حالی که در انیمه ماشین او یک پلیموث رود رانر ۱۹۸۶ تغییریافته است.
صفحات دیگر