بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

لایت یاگامی

اشتراک‌گذاری

لایت یاگامی

Light Yagami

لایت یاگامی - دفتر مرگ

نام مستعار

کیرا
لایت آساهی
ال
واتاری
ال-کیرا
خدا

نژاد

انسان

جنسیت

مذکر

تاریخ تولد

۲۸ فوریه ۱۹۸۶ (در انیمه ۱۹۸۹)

تاریخ مرگ

۲۸ ژانویه ۲۰۱۰ (در انیمه ۲۰۱۳)

سن

۱۷-۱۸
۲۳ (بعد از تایم-اسکیپ)

خانواده

سویچیرو یاگامی (پدر)
ساچیکو یاگامی (مادر)
سایو یاگامی (خواهر)
میسا آمانه (نامزد)
هیکاری یاگامی (پسر، تنها در فیلم ۲۰۱۶)

پیشه

دانش‌آموز دبیرستان
دانشجوی دانشگاه تو-اوه
کارگاه

سازمان

گروه ضربت ژاپن
آژانس پلیس بین‌المللی

دفترهای مرگ

دفتر مرگ سیدو
دفتر مرگ گلوس
دفتر مرگ رم

صداپیشه

مامورو میانو

لایت یاگامی (Light Yagami) شخصیت اصلی مجموعه دفتر مرگ است. او بعد از یافتن دفتر مرگ تصمیم گرفت تا دنیا را از جنایتکاران پاک کند. کشتار او سرانجام باعث جلب توجه شد و مردم ژاپن این کشتار را کار «کیرا» قملداد کردند.

ظاهر

لایت مردی جوان، با قدی بالاتر از حد متوسط، ​​و با موها و چشمان قهوه‌ای است. در طول بخش اول مجموعه، زمانی که او از یونیفورم مدرسه استفاده نمی‌کرد، از یک کت و شلوار قهوه‌ای روشن با کراواتی قرمز رنگ دیده می‌شد. پوشش او نسبتا متداول بود و گاهی یک تی-شرت با یک ژاکت می‌پوشید یا از یک پلوور یقه-هفت استفاده می‌کرد. در طول بخش دوم مجموعه او از چنین پوششی استفاده نمی‌کرد و اغلب با کت و شلوار دیده می‌شد.

او به عنوان فردی خوش تیپ تلقی می‌شود، همان طور که توسط میسا آمانه و کیومی تاکادا اشاره شده است.

شخصیت

لایت فردی سخت‌کوش، با استعداد و دارای نبوغ ذاتی است. او درک و مهارت‌های بالایی در حل مسئله دارد و یک برنامه‌ریز ماهر در سناریوهای مختلف است. علاوه بر این، لایت در میان همسالان خود بسیار محبوب است و توسط اعضای خانواده‌اش مورد احترام قرار دارد. با این حال، هوش بالا و ستایش همیشگی از او باعث شد تا او پس از دستیابی به دفتر مرگ به سرعت به سطح بالایی از غرور برسد.

لایت همانند پدرش سوییچرو دارای حسی قوی از عدالت است، اما پس از دستیابی به قدرت دفتر مرگ به سرعت منحرف شد. اعتقاد او بر این بود که جهان «فاسد» است و او از دفتر مرگ به عنوان وسیله‌ای به منظور از بین بردن جهان از مردم بد استفاده کرد. هدف اصلی لایت ایجاد یک دنیای جدید عاری از بی‌عدالتی است و این که خودش به «خدای این جهان جدید» تبدیل شود. با وجود درک او از قتل به عنوان یک جنایت، اما لایت اقدامات خود را «قربانی کردن» در راه جهان بهتر می‌پندارد.

او از طریق دفتر مرگ خیلی زود شروع به توسعه طبیعتی سرد و بی‌رحم خود کرد. لایت برای رسیدن به هدفش او هر وسیله‌ای که برایش سودمند باشد استفاده می‌کند. هرچند که اقدامات او خانواده‌اش را در مسیر آسیب دیدن قرار می‌دهد، اما او همچنان نسبت به آن‌ها عشق نشان می‌دهد و نگران‌شان است. زمانی که خواهر او سایو ربوده شد و به عنوان خون‌بها گروگان گرفته شد، لایت از هر گونه اقدام شدید توسط سویچیرو جلوگیری کرد تا امنیت سایو حفظ شود.

علاوه بر این، لایت از ابتدا فردی بی‌رحم نبوده است، به طوری که وقتی در مقطعی او دفترچه را رها کرد و حافظه‌اش را به طور موقت از دست داد، هیچ میلی به دستکاری افراد یا هیچ تمایلی به کشتن نداشت. با این حال، وقتی لایت حافظه‌اش را بازیابی کرد، او به شخصیت کیرای بی رحم خود بازگشت و تا زمان مرگش این گونه باقی ماند.

تاریخچه

لایت در ژاپن و با خانواده‌اش بزرگ شد. پدر او سویچیرو یاگامی عضو نیروی ضربت ژاپن بود (تیم تحقیقاتی مخالف کیرا) و مادرش ساچیکو یاگامی، و خواهر کوچکترش سایو یاگامی بود.

در ابتدای مجموعه، لایت یک دانش آموز دبیرستانی سال سوم (کلاس ۱۲) بود که در آکادمی خصوصی دایکوکو تحصیل می‌کرد. همچنین در ابتدای داستان، او در کلاس‌های تکمیلی آکادمی پرپ گامو شرکت می‌کرد. او بعدا دانشگاه تو-اوه پیوست.

آمار

دانستنی‌ها

  • نام یاگامی به معنی «خدای شب» است.
  • در کاور دوازدهمین و آخرین جلد از مانگای دفتر مرگ، لایت در وضعیتی مشابه صلیب کشیده شدن دیده می‌شود. این وضعیت می‌تواند با تمایل لایت به داشتن شخصیتی مسیح-گونه داشته باشد.
  • در فیلم «دفتر مرگ ریلایت ۱: تصورهای یک خدا» یک شینیگامی بی‌نام در قلمروی شینیگامی نمایش داده شد که از سایرین در مورد موقعیت ریوک می‌پرسید. برخی باور دارند که او به نوعی تناسخی از لایت است.
صفحات دیگر