ویکی دفتر مرگ

سویچیرو یاگامی

اشتراک‌گذاری

سویچیرو یاگامی

Soichiro Yagami

سویچیرو یاگامی - دفتر مرگ

نام مستعار

رئیس

نژاد

انسان

جنسیت

مذکر

تاریخ تولد

۱۲ جولای ۱۹۵۵ (۱۹۵۸ در انیمه)

تاریخ مرگ

۱۱ نوامبر ۲۰۰۹ (۲۰۱۲ در انیمه)

سن

۴۸-۴۹
۵۴ (بعد از تایم-اسکیپ)

خانواده

ساچیکو یاگامی (همسر)
لایت یاگامی (پسر)
سایو یاگامی (دختر)
هیکاری یاگامی (نوه)

پیشه

رئیس اداره تحقیقات پلیس

سازمان

گروه ضربت ژاپن
آژانس پلیس ملی

دفتر مرگ

دفتر مرگ رم
دفتر مرگ سیدو

جذب شده توسط

اولین نمایش

چپتر ۲ (مانگا)
قسمت ۲ (انیمه)

صداپیشه

یائویا اوچیدا

سویچیرو یاگامی (Soichiro Yagami) پدر لایت یاگامی، رئيس NPA، و یک افسر پلیس است که در ابتدا گروه ضربت ژاپن را هدایت می‌کرد.

ظاهر

سویچیرو یک مرد میان سال تقریبا بلند قد است. او اغلب یک عینک مستطیلی به چشم دارد و در لباس رسمی می‌پوشد. او دارای موهای کوتاه مشکی و سبیل است و موهایی در طول مجموعه به سمت خاکستری رفت.

شخصیت

سویچیرو مردی مهربان با حس عدالت‌جویی قوی است. او به خانواده و اعضای گروه ضربت ژاپن اهمیت زیادی می‌دهد. او مردی جدی و با مسئولیت است که مورد احترام بسیاری است. سویچیرو دارای حس وظیفه‌شناسی بالا است و حتی بعد از این که پلیس منابع مالی مرتبط به تحقیقات در مورد کیرا را متوقف کرد، او سعی کرد این پرنده را با گروه ضربت ادامه دهد.

سویچیرو اغلب در خانه غایب است و از این رو وقت کمی را با خانواده سپری می‌کند. شعار او «ابتدا عدالت، بعدا خانواده» است.

او در سراسر تحقیقات پیرامون کیرا باور داشت که پسرش بیگناه است. او برای اثبات این قضیه حتی تا آدم‌ربایی لایت و معشوقه او یعنی میسا آمانه پیش رفت و آن‌ها را در شرایط ویژه‌ای قرار داد (در این مقطع لایت دفتر مرگ را تسلیم کرده بود و حافظه‌اش در استفاده از آن را از دست داده بود).

زمانی که دختر او یعنی سایو توسط مافیا ربوده شد، او بر سر یک دو راهی قرار گرفت که آیا باید خواسته‌ی آن‌ها را بپذیرد و دفتر مرگ را با آن‌ها تبادل کند یا نه. او به عنوان یک افسر پلیس به این نتیجه رسید که تسلیم کردن دفتر مرگ به مافیا می‌تواند بسیار خطرناک باشد، با این حال او به عنوان یک پدر تصمیم گرفت این تبادل را انجام دهد.

آمار

صفحات دیگر