ویکی دفتر مرگ

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

رم (Rem)

اشتراک‌گذاری

رم

Rem

رم (Rem) - دفتر مرگ

جنسیت

مونث

تاریخ مرگ

۵ نوامبر ۲۰۰۴ (۲۰۰۷ در انیمه)

دفترهای مرگ

دفتر مرگ رم
دفتر مرگ گلوس

در اختیار

کیوسوکه هیگوچی

معامله چشم با

کیوسوکه هیگوچی

قتل‌های برجسته

اولین نمایش

چپتر ۲۵ (مانگا)
قسمت ۱۱ (انیمه)

صداپیشه

کیمیکو سایتو

رِم (Rem) یک شینیگامی است که یکی از دفترهای مرگ خود را به میسا آمانه داد. او همانند ریوک دارای دو دفتر مرگ است با این حال آن‌ها را از طریق فریبکاری به دست نیاورده است. در مقطعی یک شینیگامی به نام گلوس عاشق میسا شد و خودش را برای نجات او قربانی کرد. به این ترتیب گلوس تبدیل به خاستر شد و تنها دفتر مرگ او باقی ماند. رم این دفتر مرگ را برداشت و از آنجا که گلوس به خاطر میسا خود را فدا کرده بود، آن دفترچه را در اختیار میسا قرار داد.

ظاهر رم کاملا اسکلتی است که دستانش شبیه به ستون فقرات است و پوستی شبیه به استخوان دارد. موها و علائم روی صورت او با یک سایه آبی روشن همراه است. در انیمه این سایه به رنگ بنفش است اما در سایر رسانه‌ها مانند فیلم‌ها و بازی‌ها آبی رنگ است.

در مانگا و انیمه، رم به میسا گفت که او یک شینیگامی مونث است. با این حال در فیلم دفتر مرگ: آخرین نام این موضوع ذکر نشده است و جنسیت او ​​مبهم باقی مانده است.

شخصیت

در حالی که ریوک به چشم سرگرمی به دنیای انسانی نگاه می‌کند، اما رم تقریبا مخالف این موضوع است و بیشتر به انسان‌ها نگاهی تحقیرآمیز دارد. همچنین، در حالی که ریوک در مورد موفقیت یا شکست لایت رفتاری ضد و نقیض دارد، اما رم به طور فعال به میسا کمک کرد. همین موضوع باعث می‌شود تا او هم به اندازه ریوک به خاطر نداشتن خصوصیات «مناسب» یک شینیگامی گناهکار باشد. او حتی مایل است جان خود را برای دفاع از میسا فدا کند. او بر خلاف میلش به خاطر میسا به نقشه‌های لایت کمک کرد.

در جلد ۱۳ مانگا گفته شده است که «ظاهرا» نوشتن زبان ژاپنی برای رم دشوار است.

تاکشی اوباتا اشاره کرده است که رم شینیگامی محبوب او است، چرا که با وجود این که شینیگامی است اما «فرد خوبی است».

آمار

صفحات دیگر