ویکی دفتر مرگ

جانشین ال

اشتراک‌گذاری
جانشین ال
از راست به چپ: ملو، ال، نیر

جانشین ال (L's successor) شخصی است که اگر اتفاقی برای ال افتاد جایگزین او شود.

شرح

"L" به عنوان بزرگترین کارآگاه جهان شناخته شده است، و نظر او برای مقامات دولتی جهانی بسیار ارزشمند است. وضعیت او اجازه می‌دهد تا او در هر زمان که نیاز باشد مجریان قانون را بسیج کند.

ال همیشه پنهان می‌ماند و از طریق کامپیوتر با دنیای خارج ارتباط برقرار می‌کند. او از یک سینت‌سایزر صوتی الکترونیکی برای تغییر صدای خود استفاده می‌کند و نام و ظاهر واقعی او ناشناخته است.

با توجه به خطراتی که برای این کارآگاه مشهور جهان وجود دارد، زندگی ال در معرض خطر قرار دارد. از این رو هر وقت اتفاقی برای L رخ دهد، جانشین او جایگاه او را خواهد گرفت.

تبدیل شدن به جانشین

اطلاعات اندکی در مورد چگونگی انتخاب جانشین وجود دارد اما ظاهرا خود ال آن را انتخاب می‌کند. فرض بر این است که این جانشین از میان بچه‌های ساکن خانه وامی انتخاب می‌شود، یتیم‌خانه‌ای که توسط مربی ال یعنی کویلش وامی با نام مستعار واتاری ایجاد شده است.

مانگا / انیمه

ال دارای دو جانشین به نام نیر و ملو است. آن‌ها از سنین پایین برگزیده شدند و در زمان معرفی شدن آن‌ها، نیر سیزده سال و ملو پانزده سال داشت. از میان آن‌ها تنها یک نفر می‌توانست عنوان «ال» را به خود اختصاص دهد اما به خاطر مرگ غیرمنتظره ال هیچ کدام به طور رسمی این عنوان را دریافت نکردند. پس از مرگ ال، راجر روی پیشنهاد کرد تا این دو با هم کار کنند. نیر این موضوع را پذیرفت اما ملو کار کردن با او را غیرممکن دانست و عنوان «ال» را به نیر داد.