ویکی دفتر مرگ

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

ترو میکامی

اشتراک‌گذاری

ترو میکامی

Teru Mikami

ترو میکامی - دفتر مرگ

نام مستعار

ایکس-کیرا
ایکس
تی

نژاد

انسان

جنسیت

مذکر

تاریخ تولد

۷ ژوئن ۱۹۸۲ (۱۹۸۵ در انیمه)

تاریخ مرگ

۷ فوریه ۲۰۱۰ (مانگا)
۲۸ ژانویه ۲۰۱۳ (انیمه)

سن

۲۷

خانواده

خانم میکامی (مادر)
هیکاری یاگامی (پسرخوانده، تنها در فیلم‌ها)

پیشه

دادستان جنایی

دفتر مرگ

دفتر مرگ گلوس

کشته‌های برجسته

ال (تنها در درام تلویزیونی)

تسخیر شده توسط

اولین نمایش

چپتر ۸۱ (مانگا)
قسمت ۳۱ (انیمه)

صداپیشه

ماسایا ماتسوکازه

ترو میکامی (Teru Mikami) یک دادستان جنایی انتخاب شده توسط لایت یاگامی برای کمک به کیرا است. پس از آن که هویت لایت دوباره به عنوان کیرا مورد شک قرار گرفت، دفتر مرگ گلوس تحت اختیار میکامی قرار گرفت، و نیاز بود تا کسی بدون گرفتن دستوری نقش کیرا را بازی کند.

او همچنین یک معامله چشم شینیگامی را با ریوک انجام داد و چشمان شینیگامی را به دست آورد. زمانی که تصمیم‌گیری‌های میکاکی افشا کرد که او می‌تواند افکار و ایده‌های اولین کیرا را دنبال کند، لایت در این مورد نگران شد که شاید میکامی به جای کمک‌رسانی تبدیل به یک تهدید جدید شود.

تاریخچه

در کودکی حس عدالت میکامی به خاطر نظارت بیش از حد شکل گرفت، چیزی که در مانگا «محیط اطرافش» توصیف شده است. حتی در سنین پایین نیز او شروع به طبقه‌بندی افراد به شکل «خوب» و «شر» کرده بود. او توسط یک مادر تنها بزرگ شد، کسی که میکامی در دوران جوانی او را تنها متحد و رازدار خود دانسته است.

رفتار تحلیلی او نشان دهنده هوش او بود که با جاه‌طلبی و حس عدالت همراه بود. این موضوع به او اجازه داد تا به رئیس کلاس خود در مدرسه ابتدایی تبدیل شود. به عنوان رئیس کلاس، او از همکلاسی‌های خود در برابر قلدرها دفاع می‌کرد و اغلب منجر به درگیری‌های فیزیکی می‌شد. اگرچه میکامی قادر شد کل کلاس را علیه قلدرها یک دست کند اما وقتی به مدرسه راهنمایی رفت، به این نتیجه رسید که تلاش‌های او با سختی‌های زیادی همراه است. آزار و اذیت‌هایی که او به طور مداوم تحت تاثیرش بود باعث شد تا حس عدالت میکامی دچار پیچش شود و او به «حذف دشمنانش» فکر کند.

ترو میکامی
میکامی ایستاده در کنار سایر دانش‌آموزان

مادر او که در مورد امنیت او نگران بود، تلاش کرد تا او را متقاعد کند تا کمک کردن به همکلاسی‌هایش را بس کند. در واکنش به این درخواست، میکامی ایمان خود را به مادرش از دست داد و از آن پس نگاهی تحقیرآمیز به او پیدا کرد. در نهایت مادر او در یک تصادف خودرو همراه با چهار نفر از «دشمنان» میکامی کشته شد. اگر چه میکامی در ابتدا از مرگ مادرش اندوهین شد، اما او باور داشت که در نتیجه‌ی این حادثه کلاس او «صلح‌آمیزتر» شده است. از آن پس، میکامی به این باور رسید که هر کس که اشتباه کند باید مجازات شود، و نفرت او از پلیدی «قوی‌تر و قوی‌تر» شد.

این احساسات در نهایت به آرزوهای شغلی او نیز رسید و میکامی پس از فارغ التحصیلی از دبیرستان با نمرات عالی و شرکت در بخش حقوق دانشگاه کیودو، به عنوان وکیل قانونی مشغول به کار شد. کمی بعد از شروع کارش، او از طریق رسانه‌های مختلف متوجه کیرا شد. میکامی احساس کرد که عدالت‌جویی در اقدامات کیرا وجود دارد و روی به ستایش کردن کیرا آورد. او در نهایت تبدیل به یکی از اعضای قلمروی کیرا شد، به این امید که در نمایش‌های تلویزیونی نظر کیرا را به خود جلب کند.

صفحات دیگر