دفتر مرگ

بیاند برددی

اشتراک‌گذاری

بیاند برددی

Beyond Birthday

بیاند برددی - دفتر مرگ

نام مستعار

روئه ریوزاکی
آر.آر.
بی
بی.بی.

نژاد

انسان

جنسیت

مذکر

تاریخ مرگ

۲۱ ژانویه ۲۰۰۴ (۲۰۰۷ در انیمه)

خانواده

پدر و مادری بی‌نام

سازمان

خانه وامی

اولین نمایش

دفتر مرگ: دفتر دیگر (رمان)

بیاند برددی (Beyond Birthday) شخصیتی در رمان «دفتر مرگ: دفتر دیگر» است. او یک جانشین سابق برای ال از خانه وامی، و قاتل سریالی پشت پرونده قتل بی‌بی لس آنجلس است.

بیاند برددی در مانگا یا هیچ اقتباس دیگری نمایش داده نشده است، اگرچه پرونده‌ی قتل بی‌بی لس آنجلس به طور مختصر در مانگا، انیمه و مجموعه فیلم‌ها مورد اشاره قرار گرفته است.

ظاهر

بیاند به عنوان ردی جوان با موهای مشکی و سایه‌ای زیر چشمانش توصیف شده است. او تیشرت آستین-بلند سفید و جین کم‌رنگ می‌پوشد. بیاند فردی لاغر و تقریبا بلند قد است و همیشه هنگام قدم زدن حالت قوز دارد. او همانند ال اغلب با خم کردن زانوهایش می‌نشیند و آن‌ها را در مقابل سینه‌اش قرار می‌دهد.

با این حال بیاند برددی در واقع چنین ظاهری ندارد و او لایه‌های بسیاری دارد تا خود را مبدل کند.

شرح

بیاند برددی تنها در رمان دفتر مرگ: دفتر دیگر نمایش داده شده است. این رمان توسط ملو روایت می‌شود و مجموعه‌ای از داستان‌هایی است که ال برای او تعریف کرده است. هدف ملو از ثبت این یادداشت‌ها این بوده که نشان دهد که کیرا «حتی ارزش چرک زیر کفش‌های ال را هم ندارد» و این برتری دانش ال بر نیر را به رخ بکشد. در مقطعی از رمان روایت از دیدگاه اول-شخص ملو به دیدگاه نائومی میسورا تغییر می‌کند.

در سراسر رمان، خواننده در ابتدا از روئه ریوزاکی بی‌اطلاع است، کسی که نائومی در موردش شک دارد که بیاند برددی باشد. خواننده به این باور هدایت می‌شود که او ال است. این موضوع ناشی از شرح دادن ظاهر او و شیوه‌هایی است که به کار می‌برد. اما در حقیقت بیاند تظاهر به ال کرده است و از مهارت‌های بازیگری خود استفاده کرده است تا یک کپی از ال را ایجاد کند. او این کار را با دانسته‌ها و شنیده‌هایی که از ال دارد انجام داده است و مشخص نشده است که ال را از نزدیک دیده است یا خیر.