بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

ال (شخصیت)

اشتراک‌گذاری

ال

L

ال (شخصیت) - دفتر مرگ

نام واقعی

ال لاولیت (L Lawliet)

نام مستعار

هیدکی ریوگا
ریوزاکی
ارالدو کویل
آشی
سوزوکی
ال-پرایم (ال: تغییر دنیا)
یوشیو اندرسون (درام تلویزیونی)

نژاد

انسان

جنسیت

مذکر

تاریخ تولد

۳۱ اکتبر ۱۹۷۹ (۱۹۸۲ در انیمه)

تاریخ مرگ

۵ دسامبر ۲۰۰۴ (۲۰۰۷ در انیمه)

سن

۲۲ (دفتر مرگ: دفتر دیگر)
۲۴-۲۵

دفترهای مرگ

دفتر مرگ دوم ریوک (تنها در فیلم)

اولین نمایش

چپتر ۱ (مانگا)
قسمت ۲ (انیمه)

صداپیشه

کاپی یاماگوچی

ال (L) یک کارگاه مشهور در جهان است که پرونده قاتل شناخته شده به نام کیرا به او سپرده شده است. او در تحقیقات خود به لایت یاگامی مشکوک شد و هدف خود را روی این موضوع قرار داد تا اثبات کند که لایت همان کیرا است.

ظاهر

ال یک مرد جوان بسیار لاغر، رنگ پریده، بلند قد با چشم‌ها و موهای سیاه است. یکی از موارد برجسته در ظاهر او وجود سایه‌ی زیر چشمانش است، که نتیجه‌ی بی‌خوابی‌های او است. ال همیشه با یک شلوار جین آبی و پیراهن سفید آستین-بلند نشان داده شده است. او تقریبا هرگز کفش یا جورابی را نمی‌پوشد و ترجیح می‌دهد حتی در مکان‌های عمومی پابرهنه باشد. او زمانی که از مدرسه لایت یاگامی بازدید کرد در حالی که روی نیمکت نشسته بود، پابرهنه دیده شد، و تا زمانی که قصد قدم زدن نداشت، کفش‌هایش را نپوشید.

شخصیت

ال کاملا پنهان‌کار است و تنها از طریق دستیار خود، واتاری با جهان ارتباط برقرار می‌کند. او هرگز چهره خود را به جهان به طور نشان نمی‌دهد، بلکه خود را با یک حرف بزرگ L با فونت "Old English MT" یا "Cloister Black" نمایش می‌دهد.

ال (شخصیت)
حرف "L" که ال از آن برای معرفی خود استفاده می‌کند.

پس از ملاقات با نیروی ضربت ژاپن، او درخواست کرد که به دلیل موارد امنیتی این گروه او را با عنوان «ریوزاکی» خطاب کنند. گروه ضربت هرگز نام واقعی او را متوجه نشد و نام او نه در مانگا و نه در انیمه مشخص نشد.

ال فردی بسیار هوشمند است، اگرچه در ظاهر پریشان و بی‌حال است و همین موضوع باعث می‌شود تا در مورد توانایی‌های او تردید شود. ال به شدت دقیق و تحلیلگر است. او در فریب دادن رقیبانش بسیار ماهر است. برخی از تاکتیک‌های او کاملا جسورانه هستند، مثلا محکوم شدن یک بی‌گناه به مرگ که در تلویزیون زنده به منظور ردگیری کیرا انجام شد. او همچنین نوعی طنز خشک را در رفتارش دارد.

او همچنین عادات خاص و عجیبی دارد مانند قوز کردن به جای نشستن، خوردن غذاهای شیرین (مانند دسرها، آبنبات‌ها و میوه‌ها) و نگه داشتن اشیا با استفاده از تنها شست و یک انگشت. او روش غیر معمولی برای نشستن دارد با هر دو پای خود بر روی صندلی می‌نشیند. او ادعا کرده است که اگر او به طور معمول بنشیند، توانایی استدلالی او ۴۰ درصد کاهش می‌یابد. ال تقریبا همیشه در در حال انجام کارهایی است که در نظر عموم نامتعارف یا بی‌ادبانه است. این اقدامات یا عادات شامل گزیدن ناخن‌ها، قرار دادن پاها بر روی مبل، جویدن با دهان باز، صحبت کردن با دهان پر.

ال (شخصیت)
وضعیت نشستن معمول ال

اگر چه او اغلب نشسته و غیرفعال دیده می‌شود، lما توانایی‌های ورزشی بالایی دارد. او پنج سال در انگلستان اقامت داشت و در آن مقطع در جام حذفی کشور قهرمان شد. او همچنین دارای توانایی‌های رزمی است که در مبارزه کوتاه خود با لایت آن را نشان داد. در چپتر ۳۸ مانگا، او اشاره کرد که حتی اگر فقط غذاهای شیرین بخورد، کم وزن باقی می‌ماند زیرا مغز او بیشترین کالری را می‌سوزاند.

تاریخچه

ال در سن هشت سالگی توسط واتاری پیدا شد و به یتیم‌خانه‌‌ای به نام خانه وامی برده شد. مدتی بعد از آن واتاری به هوش فوق‌العاده ال پی برد و بعدا او را برای کمک به پرونده‌هایش استفاده کرد. ال در جوانی تبدیل به یک کارآگاه شد و سرانجام به عنوان بزرگ‌ترین کارآگاه دنیا شهرت یافت که نظراتش بسیار با ارزش تلقی می‌شد.

آمار

صفحات دیگر