ویکی Days Gone

سارا ویتاکر (Sarah Whitaker)

اشتراک‌گذاری

سارا ویتاکر

Sarah Whitaker

سارا ویتاکر (Sarah Whitaker) Days Gone

نام کامل

سارا آیرین ویتاکر

ملیت

آمریکایی

خانواده

  • دیکن جان (همسر)
  • پدر و مادر ناشناس
  • خواهر جوان‌تر ناشناس

وابسته به

باشگاه موتورسواری مانگرل

پیشه

گیاه‌شناس (قبلا)

سارا ویتاکر (Sarah Whitaker) یک شخصیت جانبی در Days Gone و از بازماندگان شیوع فراگیر ویروس است. او همسر دیکن جان است و در گذشته یک پروژهشگر گیاه‌شناس بوده است. به طور ناخواسته مسئول تولید ویروس فریکر بوده است.

تاریخچه

قبل شیوع آلودگی سارا به عنوان دانشجوی گیاه‌شناسی در کمپانی Cloverdale کار می‌کرد.

در یک مقطع، زمانی که ماشین سارا در جاده خراب شد مردی به نام دیکن سعی کرد به او کمک کند. در همین مقطع دیکن با تعدادی راننده بی‌پروا درگیر شد که در نهایت این درگیری با دخالت سارا ختم به خیر شد. این حادثه فرصتی برای آشنایی بیشتر دیکن و سارا شد که سرانجام به ازدواج آن‌ها ختم شد.

آن‌ها از پیوندشان خوشنود بودند و اغلب سارا روی موتور سیکلت دیکن موتورسواری می‌کرد. او همچنین یک باک بنزین سفارشی را برای موتور دیکن تهیه کرده بود که دیکن از لذت می‌برد.

با این حال پروژه‌ای که سارا در شرکت Cloverblue روی آن کار می‌کرد، نادانسته یک سلاح بیو زیستی نسل نوین بود. بعد از این که اختیارات سارا در مورد تحقیقاتش سلب شد، یک کارآموز جوان که دوست سارا بود تحقیقات خود در مورد این کمپانی را شروع کرد. این کارآموز سرانجام موفق شد به آزمایشگاه نفوذ پیدا کند و نمونه‌ی ویروس را بردارد اما به طور تصادفی این ویروس به او سرایت کرد و در ادامه از طریق یک کنفرانس جهانی بین نماینده‌های حاضر در کنفرانس شیوع پیدا کرد.

سارا تا زمان شیوع گسترده متوجه اتفاقات رخ داده نشده بود اما در مورد ارتباط ویروس با پژوهش خودش تردیدهایی داشت. در زمان فروپاشی جامعه، سارا بعد از پیوستن به دیکن توسط بچه‌ای مورد اصابت چاقو قرار گرفت. دیکن و سارا کمی بعد با دوست‌شان بوزر دیدار کردند و تصمیم داشتند به مکانی امن نقل مکان کنند. دیکن برای درمان همسرش سعی کرد او را با اعمال زور سوار یکی از هلیکوپترهای NERO کند، هلیکوپتری که توسط فردی به نام جی. اوبرایان اداره می‌شد. دیکن این مرد را مجبور کرد تا سارا را برای دریافت مراقبت‌های پزشکی به مکانی مناسب ببرد. خود دیکن نیز پیش بروز زخمی شده باقی ماند تا بتواند به وضعیت او رسیدگی کند.

بعد از این ماجرا تا دو سال سارا دیده نشد. او توسط اوبرایان نجات پیدا کرد و جراحاتش تحت درمان قرار گرفت. او به چند کمپ پناهنده منتقل شد که اولین کمپ مورد تهاجم قرار گرفت، اما سارا در کمپ دیگری که مربوط به شبه-نظامیان شهرستان دیشوتس بود مدت زیادی را سپری کرد.

سارا به مدت چند سال تحت فرماندهی کلنل گرت مجبور به ساخت یک سلاح بیو زیستی شد که قرار بود همه فریکرها را نابود کند. با این حال او به طور مخفیانه در حال کار روی درمانی بود تا آلوده‌شدگان را نجات دهد. سارا چندین مرتبه برای ساخت این دارو تلاش کرد اما هر بار شکست می‌خورد، با این حال او حتی با وجود فشارهای بیشتر از تلاش خود دست نکشید.