بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

سنتا کلاز

اشتراک‌گذاری

سنتا کلاز

Santa Claus

سنتا کلاز - مرد اره ای

نام به ژاپنی

サンタクロース

نام مستعار

استاد
گوشت تاریکی

گونه

انسان/عروسک

جنسیت

نامشخص

وابسته به

آلمان (با فریب احتمالی)
اتحاد جماهیر شوروی
سنتا کلاز آلمان (بدن دوم)
تولکا (شاگرد سابق، بدن سوم)

قراردادهای شیطانی

شیطان عروسک
شیطان جهنم

اولین نمایش

چپتر ۵۴ (مانگا)

سنتا کلاز (Santa Claus) یک شبکه ذهنی جهانی متشکل از قاتلان عروسکی است که از انسان‌های معمولی غیرقابل تشخیص است که با کمک شیطان عروسک کنترل می‌شوند. با توجه فرمی که از سنتا کلاز در بُعد هالووین دیده شد، ظاهرا بدن اصلی او یک زن مرموز است که با شیطان عروسک قرارداد دارد که به او اجازه می‌دهد چندین بدن مختلف را کنترل کند. یکی از این بدن‌ها مربوط به یک شکارچی شیطان در آلمان است.

شخصیت

سنتا کلاز موجودی تاکتیکی و استراتژیک است. او خود را در داخل اتحاد جماهیر شوروی پنهان کرد و از یک عروسک برای چانه‌زنی و مذاکره استفاده کرد. زمانی که سنتا کلاز معرفی شد، در نگاه اول او موجودی بی‌اخلاق بود که برای لذت خودش قراردادهایی را می‌بست.

او هیچ مشکلی با استخدام اجباری تعداد زیادی از افراد برای تبدیل شدن به عروسک و خدمت به او ندارد. او حتی هیچ توجهی به افرادی که متحد او هستند ندارد و به عنوان مثال، زمانی که متحدش تولکا، دنجی را تحت سلطه خود درآورد، سنتا کلاز او را به عروسکی تبدیل کرد تا با شیطان تاریکی ارتباط برقرار کند و قراردادی را تکمیل کند.

تاریخچه

در مقطعی، سنتا کلاز با شیطان عروسک قراردادی منعقد کرد که به او اجازه‌ی ساخت عروسک‌ها را می‌داد و از این رو عروسک‌های او در سراسر جهان پخش شد. یکی از عروسک‌های عالی او پیرمردی طاس با سبیل و ریش نازک است که به عنوان سنتا کلاز آلمانی شناخته می‌شود. با این حال، بدن دیگری از سنتا کلاز در اتحاد جماهیر شوروی وجود دارد که احتمالا بدن واقعی سنتا کلاز است. او آنجاست تا تولکا را برای تبدیل شدن به یک عروسک دیگر آموزش دهد. تولکا از او به عنوان استاد یاد می‌کند. همچنین در مقطعی مشخص شد که به دلایل نامعلومی او تنها نیم سال برای زندگی فرصت دارد.

توانایی‌ها

ماکیما و کیشیبه «او» را به‌عنوان خطرناک‌ترین تهدید علیه دنجی در میان قاتلان و شکارچیان شیطان خطاب می‌کنند، زیرا باور دارند اگر سنتا کلاز از شیاطین «خود» علیه آن‌ها استفاده کند، همه چیز تمام خواهد شد.

قراردادهای شیطانی

سنتا کلاز
سنتا کلاز و عروسک‌های کامل او
 • قرارداد با شیطان عروسک: سنتا کلاز در قبال بهایی نامشخص با شیطان عروسک قرارداد بسته است.
  • ایجاد عروسک: سنتا کلاز می‌تواند از مردم عروسک بسازد تا از خواست او پیروی کنند. این فرآیند در اثر لمس ایجاد می‌شود و زمانی که هر عروسک با شخص دیگری تماس بگیرد، به طور مسری گسترش می‌یابد و این امکان را به او می‌دهد تا ارتشی از عروسک‌ها را از میان جمعیت ایجاد کند. عروسک‌ها همچنین می‌توانند یکی از بازوهای خود را به تیغه‌هایی تبدیل کنند.
  • ایجاد عروسک کامل: با القای احساساتی که فقط انسان‌ها می‌توانند در قالب عروسک داشته باشند، مقل احترام، ستایش، تحسین و احساس گناه، سنتا کلاز می‌تواند این دست از افراد را به عروسک‌های کامل تبدیل کند که در واقع بخشی از سنتا کلاز می‌شوند و می‌توانند به جای او قراردادهای شیطانی ببندد.
  • انتقال ذهن: سنتا کلاز می‌تواند هوشیاری خود را به هر یک از عروسک‌هایش در سرتاسر دنیا منتقل کند و تا زمانی که یکی از عروسک‌هایش هنوز کار می‌کند او جاودانه است. مشخص نیست که پیش از دستیابی به گوشت شیطان تاریکی او قادر به انتقال کامل ذهن خود بوده است یا خیر.
 • قرارداد با شیطان نفرین: سنتا کلاز با شیطان نفرین قرارداد داشت. او در ازای از دست دادن حس در چند انگشتش، قادر شد تا از قدرت شیطان نفرین استفاده کند. این قرارداد مستلزم این است که او ۴ بار ناخن‌های خود را به بدن قربانی فرو کند. پس از آن شیطان نفرین ظاهر می‌شود و هدف را می‌کشد.
 • قرارداد با شیطان جهنم: سنتا کلاز با شیطان جهنمی نیز قرارداد داشت. او با این قرارداد قادر شد تا هر موجود زنده‌ای با خطاب کردن نام مکانش به جهنم منتقل کند. او برای این فرآیند نه تنها باید سه فرزند خود را قربانی کند، بلکه باید یکی از بدن‌های خود را نیز قربانی کند.
 • قرارداد با شیطان تاریکی: در ازای آوردن دنجی به جهنم، شیطان تاریکی تکه‌ی کوچکی از گوشت خود را به سنتا کلاز داد تا بخورد و قدرت‌های تقویت شود.
  • قدرت شیطان عروسک تقویت‌یافته
  • قدرت تقویت‌یافته
  • سرعت تقویت‌یافته
  • بازسازی
  • دگرگونی
صفحات دیگر