ویکی کسلوانیا

شفت

اشتراک‌گذاری

شفت

Shaft

شفت - کسلوانیا

نام‌های دیگر

روح شفت

نقش‌ها

کشیش تاریکی
خادم دراکولا

گونه

انسان (بازگشت به عنوان روح)

جنسیت

مذکر

تاریخ مرگ

۱۷۸۲ و ۱۷۹۷

وابسته به

سلاح‌ها

گوی‌های طلسم عنصری

توانایی

جادوی سیاه
احضار هیولا

شریک

دراکولا (ارباب)

شفت (Shaft) یک کشیش تاریکی و خدمتکار وفادار کنت دراکولا بود. او در کسلوانیا: روندوی خونین معرفی شد و دوباره در کسلوانیا: سمفونی شب به عنوان یک آنتاگونیست ثانویه بازگشت.

تاریخچه

کسلوانیا: روندوی خونین

در سال ۱۷۹۲، شفت اقدام به احیای کنت دراکولا کرد و به او در برنامه‌هایش برای ربودن چند دختر جوان از جمله ماریا رنارد و انت کمک کرد. ریچر بلمونت در ماجراجویی خود حداقل یک بار با او روبرو شد و شفت پس از احضار چندین هیولا سرانجام شکست خورد.

در بازی Castlevania: The Dracula X Chronicles که بازسازی روندوی خونین است، سرنوشت نهایی شفت به اقدامات قهرمان داستان بستگی دارد. اگر ریچر یا ماریا نتوانند انت را نجات دهند، او جای روح شفت را به عنوان باس مرحله ۷ می‌گیرد و شفت روح زنده می‌ماند. او قبل از کشته شدن دراکولا از راه می‌رسد و به اندازه کافی از او محافظت می‌کند تا بتواند فرار کند. اگر انت نجات پیدا کند، روح شفت نابود خواهد شد.

پس از شکست خوردن شفت، او به عنوان یک روح به یک گوی کریستالی منتقل می‌شود.

کسلوانیا: سمفونی شب

در سال ۱۷۹۷، شفت قادر به ربودن ریچر بلمونت و شستشوی مغزی او شد، چرا که می‌دانست هیچ‌کس نمی‌تواند او را شکست دهد و او قوی‌ترین شکارچی خون‌آشام است. شفت در استفاده از قدرت‌های شیطانی خود برای کنترل ریچر نقش اساسی داشت و او را در برابر مخالفان کنت قرار می‌داد. ماریا حدس زد که او تحت اجباری فراطبیعی قرار گرفته است و به آلوکارد کمک کرد تا بتواند فریب‌های شفت را ببیند. به این ترتیب آلوکارد به جای کشتن ریچر او را نجات داد و به جاه‌طلبی‌های کشیش تاریک نیز پایان دهد. با این حال شفت که می‌دانست در هدفش برای احیای دراکولا موفق بوده است، حتی پس از اینکه آلوکارد او را تا قلعه وارونه تعقیب کرد و او را شکست داد، همچنان از شرایط راضی بود.

توانایی‌ها

  • تسلط بر جادو: شفت می‌تواند از انواع مختلفی از حملات جادویی استفاده کند که بیشتر آن‌ها شامل آتش، یخ یا برق هستند. شفت معمولا از جادوی خود از طریق گوی‌هایی استفاده می‌کند.
  • احضار مردگان: شفت به عنوان یک نکرومانسر می‌تواند مردگان را احیا کند.
  • جاودانگی: در حالی که شفت می‌تواند کشته شود، اما می‌تواند در فرم روح بازگردد.
  • تجسم: شفت در حالی که با توپ کریستالی خود ادغام شده بود، می‌توانست شکل بدنی خود را مجسم کند. این موضوع در تعامل او با آلوکارد مشهود بود.
صفحات دیگر