بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

الیزابت بارتلی

اشتراک‌گذاری

الیزابت بارتلی

Elizabeth Bartley

الیزابت بارتلی - کسلوانیا

نقش

دلبر ومپایر

گونه

ومپایر

جنسیت

مونث

تاریخ تولد

۱۵۶۰

تاریخ مرگ

۱۹۱۷

سن

حدود ۳۵۷

توانایی

تلپورت

اولین نمایش

کسلوانیا: دودمان‌ها

بستگان

لیزا (عمه)
آلکارد (عموزاده)

الیزابت بارتلی (Elizabeth Bartley) یک شخصیت و باس در «کسلوانیا: دودمان‌ها» است. او برادرزاده/خواهرزاده کنت دراکولا و یکی از آنتاگونیست‌های اصلی بازی مذکور است.

تاریخچه

اوایل زندگی

الیزابت در سال ۱۵۶۰ در ترانسیلوانیا مجارستان در خانواده بارتلی به دنیا آمد. بارتلی‌ها سابقه‌ای طولانی در ترانسیلوانیا داشتند و گفته می‌شد که با خانواده تپس ارتباط داشتند. الیزابت در کودکی به اجبار با نادازی فرنتز نامزد کرد. آن‌ها در سال ۱۵۷۵، زمانی که الیزابت ۱۵ ساله بود ازدواج کردند و به قلعه چیت (Cheyte) واقع در نیتوتس مجارستان نقل مکان کردند. با وجود اینکه آن‌ها به تازگی ازدواج کرده بودند اما نادازی نتوانست بیش از چند روز در قلعه بماند و این باعث ناامیدی الیزابت شد. پس از آن بود که او شروع به یادگیری جادو از درولتا تزونتس جادوگر کرد و شروع به شکنجه خدمتکاران در زیرزمین کرد.

الیزابت برای حفظ زیبایی خود، سرانجام به کشتن دختران جوان برای دریافت خون‌شان روی آورد. در سال ۱۶۰۰، زمانی که الیزابت ۴۰ ساله بود، نادازی درگذشت.

در دسامبر ۱۶۱۰، پادشاه مجارستان شایعاتی در مورد خون الیزابت شنید و به کنت جورج تورزو دستور داد تا در مورد آن تحقیق کند. پس از یافتن هزاران جسد تخلیه شده در زیرزمین، الیزابت در اتاقی از قلعه خود حبس شد و چهار سال در آنجا زندگی کرد.

رویدادهای کسلوانیا: دودمان‌ها

درولتا تزوئنتس که تصور می‌شد پس از افشای قتل‌های الیزابت اعدام شده است، ناگهان در اوایل قرن بیستم دوباره ظاهر شد. او با استفاده از جادوی خود، الیزابت را از خواب ۳۰۰ ساله در ویرانه‌های قلعه دراکولا زنده کرد. الیزابت که به دنبال انتقام از خانواده امپراتوری اتریش به دلیل زندانی کردن او بود، در ترور شاهزاده اتریشی شرکت کرد. او با استفاده از جنگی، نقشه کشید تا از روح میلیون‌ها نفر استفاده کند و عمویش کنت دراکولا را احیا کند. در آن زمان روح خشم‌آلود دراکولا پس از شکست خوردن توسط کوئینسی همچنان در زمین سرگردان بود.

در سال ۱۹۱۷، الیزابت، نامزد اریک لکارد یعنی لوسی سوارد را به یک ومپایر تبدیل کرد. با این حال انگیزه او برای انجام این کار مشخص نیست.

در همان سال، الیزابت قصد داشت مراسم رستاخیز را انجام دهد. برای انجام این کار او باید به قلعه پروسرپینا واقع در بالای ویتبی انگلستان می‌رفت، جایی که روح دراکولا در انتظار بود. با این حال، اریک لکارد او را در سراسر اروپا تعقیب کرد تا انتقام مرگ نامزدش و جان موریس (پسر کوئینسی) را بگیرد. الیزابت قبل از اینکه بتواند مراسم را به پایان برساند، مجبور شد تا با دو شکارچی ومپایر درگیر نبرد شود. در پایان او شکست خورد و جاه طلبی‌های او پایان یافت.

دانستنی‌ها

کنتس الیزابت باتوری یک قاتل زنجیره‌ای بدنام بود که تصور می‌شود در طول زندگی خود ۶۵۰ قربانی را کشته است که همگی زنان جوان بودند. این موضوع همراه با افسانه‌هایی در مورد حمام کردن او در خون قربانی‌هایش با هدف حفظ جوانی، منجر به ارتباط او با دراکولاها شده است.

صفحات دیگر