بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

ارزبت بتری

اشتراک‌گذاری

ارزبت بتری

Erzsebet Báthory

ارزبت بتری - کسلوانیا

نام‌های دیگر

بلعنده نور
سخمت
مسیح خون‌آشام

نقش

آنتاگونیست اصلی
ملکه خون‌آشام

جنسیت

مونث

توانایی

فرم الهه
قدرت‌های جادویی عظیم
شناوری

اولین نمایش

شریک‌ها

اولروکس (زیردست)

صداپیشه

فرانکا پوتنته

ارزبت بتری (Erzsebet Báthory) شخصیتی در مجموعه انیمیشن نتفلیکس، کسلوانیا: نوکتورن است. او ملکه خون‌آشام‌ها است که طرحی برای حکومت بر دنیا دارد.

شخصیت

ارزبت یک خون‌آشام مغرور و خودخواه است که از قدرت خود بسیار مطمئن است. طبق ادعادی خودش او الهه جنگ و تجسمی از سخمت است، و بنابراین طوری رفتار می‌کند که گویی خدای واقعی در میان انسان‌ها و خون‌آشام‌ها است. او کسانی که خلاف آن بگویند را از بین می‌برد. ارزبت طوری رفتار می‌کند که انگار قربانی بی‌عدالتی‌هایی است که «پدر» فرضی‌اش، آمون-را خدای خورشید، بر سر او آورده است، و می‌خواهد با محو کردن خورشید و فرو بردن جهان در تاریکی از او و کسانی که او را ستایش می‌کنند سرپیچی کند. برای این منظور، همه انسان‌ها و خون‌آشام‌ها در نگاه او تابع هستند و تنها برای رسیدن به اهداف او وجود دارند. با این حال، ارزبت از پرستیده شدن توسط آن‌ها به عنوان «مسیح خون‌آشام» لذت می‌برد.

قدرت‌ها و توانایی‌ها

  • فیزیولوژی خون‌آشام: ارزبت به عنوان یک خون‌آشام، دارای بسیاری از توانایی‌های مشابه هم‌نوعانش است.
    • جاودانگی: او به عنوان یک خون‌آشام، به طور طبیعی جاودانه است و از تأثیرات پیری مصون است و همیشه در اوج جسمانی خود قرار دارد.
    • شناوری: ارزبت این توانایی را دارد که با اراده خود از زمین بلند شود و در هوا شناور شود.
    • دگرگونی: او قدرت باورنکردنی در تغییر شکل دادن به فرمی هیولایی‌تر دارد. ارزبت در حین هدایت قدرت‌های سخمت، به حالت حیوانی‌تر تغییر می‌کند که در این فرم قد او را افزایش پیدا می‌کند و از اکثر حملات از جمله جادوی عنصری و حتی شلاق ریچر مصون است.
    • احضار کسوف/ جادوی دستکاری تاریکی: ارزبت دارای ارتباط عمیقی با تاریکی در مقیاسی وسیع است. این به او اجازه می‌دهد تا یک ماه گرفتگی را احضار کند تا به پیروانش آزادی بدهد بدون اینکه نگران آتش گرفتن ناشی از نور خورشید باشند. این قدرت اسرارآمیز او اساس ادعای او بر «مسیح خون آشام» بودن است، زیرا او به شاگردانش وعده تاریکی ابدی و سلطه نامحدود بر بشریت را داده است.
صفحات دیگر