بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

آلوکارد

اشتراک‌گذاری

آلوکارد

Adrian Fahrenheit Ţepeş

آلوکارد - کسلوانیا

نام‌های دیگر

ادرین فارنهایت تپش

نقش

شاهزاده ومپایر
شکارچی ومپایر

نژاد

جنسیت

مذکر

محل تولد

ترنسیلوانیا، رومانیا

تاریخ تولد

قرن ۱۵

سن

جاودانه

وابسته به

خانواده تپش
آژانس (در قالب گنیا آریکادو)

سلاح

شمشیر آلوکارد
سپر آلوکارد

توانایی

قدرت، سرعت و استقامت فرا انسانی
شمشیرزن ماهر
توانایی در تغییر شکل
برتری در طلسم‌های جادویی

بستگان

لیزا (مادر)
سوما کروز (تناسخ پدر)

شریک

گرنت دانستی (همسفر)
لیودمیل (خدمتگزار و دوست)

اولین نمایش

کسلوانیا III: نفرین دراکولا

ادرین فارنهایت تپش (Adrian Fahrenheit Ţepeş) که بیشتر با نام آلوکارد شناخته می‌شود، یک دمپایر و پسر دراکولا است. با وجود این که او در «کسلوانیا III: نفرین دراکولا» به عنوان یک شخصیت جانبی معرفی شد اما او در «کسلوانیا: سمفونی شب» به عنوان شخصیت اصلی معرفی شد که شناخته‌ترین حضور او نیز بود.

ادرین از آنجا که فرزند پیوند غیرطبیعی دراکولا و یک زن انسان به نام لیزا بود، دارای قدرت‌های ویژه بود که او را از هر انسانی قوی‌تر می‌کرد اما همچنان به اندازه‌ی پدرش قوی نبود. بعد از کشته شدن لیزا با اتهام اشتباه جادوگری، ادرین تحت تاثیر پدرش بزرگ شد، به طوری که هنرهای تاریک را یاد گرفت و تبدیل به جنگجویی شد تا روزی در جبهه تاریکی مبارزه کند.

رفتار ادرین دارای تناقص‌هایی بود چرا که او فردی نجیب بود و این خصیصه را از مادرش گرفته بود و بر خلاف پدرش می‌توانست «قضاوت بهتری» داشته باشد. پس از مرگ مادرش او همچنان در طرف مادرش باقی ماند. لیزا اصرار داشت که او نباید برای مرگ مادرش توسط انسان‌ها از دست انسان‌ها خشمگین شود. با این صحبت‌ها لیزا نفوذ عمیقی بر افکار ادرین کرده بود. ذهن او سرگردان بود و در مورد اراده‌ی پدرش سوال می‌کرد. او سرانجام از ارتش پدرش جدا شد و ناپدید شد. او که می‌دانست دراکولا علیه مردم خشم بسیاری دارد، به سوی تخریب کردن ارتش پدرش رفت، به این امید که پدرش نظرش را عوض کند. علاوه بر این او نام آلوکارد را برای خود انتخاب کرد که برعکس نام دراکولا بود نشان‌دهنده ایستادن او در برابر باورهای پدرش بود.

آلوکارد یک شمشیرزن ماهر است و اغلب از شمشیرها با یک دست استفاده می‌کند. سایر حملات او با استفاده از جادوی تاریک است. او همچنین به عنوان یک تغییر شکل‌دهنده می‌تواند خود را به یک خفاش، گرگ یا حتی مه تغییر دهد.

تاریخچه

کسلوانیا III: نفرین دراکولا

در سال ۱۴۷۶، کنت دراکولا پسرش را برای مبارزه در جناح شر دستکاری کرده بود و آلوکارد منتظر آمدن ترور سی. بلمونت بود، کسی که قصد شکار دراکولا را داشت. آلوکارد او را به مبارزه دعوت کرد تا مهارت‌های این قهرمان را محک بزند. آلوکارد از قدرت ترور غافلگیر شد و از ترور خواست تا به ماموریت او بپیوندد.

آلوکارد پس از کمک به نابودی دراکولا، و علیرغم نیت خوبی که داشت نتوانست به خاطر پدرکشی با احساس گناهش کنار آید. او برای تسکین درد خود به خوابی عمیق فرو رفت.

کسلوانیا: سمفونی شب

در سال ۱۷۹۷، شرایط غیرمنتظره‌ای رخ داد که هیچ بلمونتی برای مبارزه با دراکولا حضور نداشت. از این رو آلوکارد چاره‌ای جز بیدار شدن از خواب خود نداشت تا اوضاع را بررسی کند. او متوجه شد که ریچر بلمونت توسط شیطان فریب خورده است و هم‌اکنون به عنوان نگهبانی در حال کنترل قلعه دراکولا است.

با آلوکارد کمک ماریا رنارد که از نزدیکان ریچر بود، موفق به یافتن حقیقت شد: یک کشیش تاریک به نام شفت ریچر را تحت کنترل داشت و هدفش این بود که دراکولا را احیا کند. آلوکارد پس از رها کردن ریچر از کنترل شفت، وارد نسخه وارونه کسلوانیا شد که حاوی دشمنان قدرتمندتری بود و در آنجا با شفت مقابله کرد.

پس از شکست دادن شفت، او متوجه شد که تلاش‌هایش بیهوده بوده است، زیرا برنامه شفت به نتیجه رسیده بود. او یک بار دیگر پدرش را در نبرد تک به تک شکست داد و او را به قبر بازگرداند. دراکولا پیش از مرگش با تکرار کلماتی از مادر آلوکارد کمی انسانیت از خود نشان داد. آلوکارد پس از پایان ماجرا تصمیم گرفت تا دوباره به خواب عمیقش بازگردد، اما ماریا که علاقه شدیدی به او پیدا کرده بود، تصمیم گرفت تا او را متقاعد کند که بماند.

قدرت‌ها و توانایی‌ها

  • جادوی سیاه: آلوکارد به مانند پدرش می‌تواند از انواع مختلفی از جادوی تاریک استفاده کند. می‌توان گفت که قدرت او حداقل ½ قدرت دراکولا است، زیرا دراکولا شخصا او را آموزش داده است.
  • تغییر شکل: آلوکارد می‌تواند به گرگ، خفاش یا مه تبدیل شود و از این طریق به مناطق خاصی دسترسی پیدا کند. او با کمک برخی از آثار قادر است تغییر شکل خود را تقویت کند. شکل گرگ او می‌تواند سریعتر از گلوله بدود، فرم مه او می‌تواند تبدیل به یک ابر سمی شود و فرم خفاش او می‌تواند گلوله‌های آتشین و همچنین یک سونار مخرب شلیک کند. او همچنین قادر است نسخه غول‌پیکری از خود را تجسم کند که در زمان مبارزه با تروور بلمونت و برخی دیگر در نفرین دراکولا نشان داده شد. گفته می‌شود که آلوکارد مانند دراکولا دارای یک «فرم نهایی» است، اما او از استفاده کردن از آن خودداری می‌کند زیرا به هیچ وجه نمی‌خواهد شبیه دراکولا شود.
  • سرعت و قدرت فرا انسانی
  • احضار موجودات: آلوکارد می‌تواند موجودات زیادی را از طریق کارت‌های موسوم به Relic Card احضار کند. این موجودات شامل یک پری کمک‌کننده، یک شیطان نیزه‌دار، یک خفاش با پرتاب توپ آتشین، یک روح یا یک شمشیر قدرتمند است.
  • مهارت‌های شمشیرزنی
  • حس‌های فرا انسانی
صفحات دیگر