بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

مانگای مدرسه قهرمانی من

اشتراک‌گذاری

مدرسه قهرمانی من

My Hero Academia

مانگای مدرسه قهرمانی من - مدرسه قهرمانانه من

نام انگلیسی

My Hero Academia

نویسنده

کوهی هوریکوشی

ناشر

هفته‌نامه شونن جامپ

تاریخ انتشار

۷ جولای ۲۰۱۴

بها

۴۰۰ ین (جلد ۱ تا ۱۹)
۴۴۰ ین (جلد ۲۰ به بعد)

تعداد جلدها

۲۳

سبک

سوپر هیرو، اکشن، فانتزی، مدرسه‌ای

مدرسه قهرمانی من یا مای هیرو آکادمی (Boku no Hīrō Akademia - به انگلیسی: My Hero Academia) یک مانگا به نویسندگی و تصویرگری کوهی هوریکوشی است که در هفته‌نامه شونن جامپ منتشر شده است. اولین فصل این مانگا در جولای سال ۲۰۱۴ و در شماره ۳۲ هفته‌نامه شونن جامپ به انتشار رسید.

تاریخچه

پیش از انتشار این مجموعه، کوهی هوریکوشی ایده‌ی آن را در سال ۲۰۰۸ و در قالب یک مانگای تکی (One-Shot) در زمستان سال ۲۰۰۸ منتشر کرد. در تاریخ ۲۶ ژانویه ۲۰۱۵، Viz Media اعلام کرد این مانگا به طور رسمی به انگلیسی برگردان شده و از طریق Viz Shonen Jump منتشر خواهد شد.

تا تاریخ ۷ آگوست ۲۰۱۸ در مجموع ۱۶ میلیون نسخه از مانگای مای هیرو آکادمی به فروش رسید.

داستان

افراد به شکل برابر متولد نمی‌شوند و هر کدام می‌توانند دارای قدرت‌های ویژه‌ای باشند. ایزوکو میدوریا یکی از معدود مواردی بوده که بدون هیچ قدرت خاصی متولد شده است، با این حال او که همیشه دوست داشت روزی تبدیل به یک قهرمان افسانه‌ای مثل آلمایت شود از هدف خود دست نکشید و برای رسیدن به این هدف به یکی از بهترین مدارس قهرمانانه کشور یعنی دبیرستان یو.ای. رفت. او با کمک الگوی خود یعنی آلمایت سعی دارد تا تبدیل به یک قهرمان واقعی شود.

سبک و سیاق

مانگای Boku no Hīrō Akademia تا حدودی از سبک و سیاق کمیک‌های آمریکایی الهام گرفته است. در این مانگا حتی کلیشه‌ی نبرد شخصیت اصلی که معمولا از همان ابتدا فردی قدرتمند است را شکسته است.

صفحات دیگر