هالو

هالو

Hollow

هالو - بلیچ

قدرت اصلی

سرو

هالوها (Hollow) نژادی از موجودات هستند که از روح انسان ها متولد شده‌اند به دلایل مختلفی بعد از مرگ به انجمن روح منتقل نشده نشده‌اند و برای مدت زیادی در دنیای انسان باقی مانده‌اند. آن‌ها روح های فاسدی با قدرت های فرا طبیعی هستند که از روح انسان‌های زنده و مرده تغذیه می‌کنند. آنها در هوئکو موندو ساکن هستند اما می‌توانند به دنیای انسانی و انجمن روح بروند. هالوها در تضاد با انسان‌ها هستند. 

نگاه کلی

هالوها در واقع پلاس‌های سابق هستند که قلب‌های خود را از دست داده‌اند. هر روحی که توسط یک شینیگامی به انجمن روح هدایت نشود ممکن است سرانجام به یک هالو تبدیل شود.

فرآیند تبدیل شدن

بیشتر روح‌ها بعد از مرگ به شکل صلح‌آمیز به انجمن روح منتقل می‌شوند. با این حال برخی از آن‌ها برای اهداف خاصی مثل مراقبت از فرد مورد علاقه خود یا محافظت از یک مکان خاص در دنیا باقی می‌مانند. در این مقطع برخی از آن‌ها به شکل خطرناکی نسبت به این اهداف وسواس پیدا می‌کنند و مثلا اقدام به کشتن کسانی می‌کنند که به فرد مورد علاقه‌شان نزدیک شود.

فرآیند تبدیل شدن روح به هالو معمولا چند ماه تا چند سال طول می‌کشد و این موضوع مرتبط به رنجیر سرنوشت روح است که معمولا در مرکز سینه‌ی آن‌ها قرار گرفته است و به بدنشان متصل است. این زنجیر به مرور زمان و همزمان با تنزل روح پوسیده می‌شود. این فرآیند می‌تواند در شرایط خاصی مثل مورد حمله قرار گرفتن توسط یک هالو، ناامیدی بسیار زیاد، یا استفاده از برخی قدرت‌های معنوی سرعت پیدا کند. زمانی که زنجیر به طور کامل تباه شود روح تبدیل به یک هالو خواهد شد و به نشانه‌ی از دست رفتن قلب یک حفره روی سینه ظاهر باز خواهد شد.

گرایش‌ها

زمانی که روح تبدیل به هالو شود، این هالو یک اشتهای سیری‌ناپذیر و ابدی نسبت به خوردن روح‌های دیگر پیدا می‌کند تا تهی شدن خود را جبران کند، و قربانی‌های او می‌تواند روح‌های زنده یا مرده باشد. اغلب هالوها به موجوداتی بی‌مغز تبدیل می‌شوند که اولین قربانی‌شان همان چیزی است که نسبت به آن وسواس داشتند. برخی از هالوهای پلیدتر و قدرتمند قادر به حفظ میزانی از هوشمندی خود هستند که این موضوع آن‌ها را خطرناک‌تر می‌کند.

منوس

اگرچه بیشتر هالوها همان روح‌های انسانی بوده‌اند اما یک زیرمجموعه از هالوها وجود دارد که با عنوان منوس گرانده یا به طور ساده منوس نامیده می‌شوند. منوس‌های توده‌ای از صدها هالوی عادی هستد که در قالب یک موجودیت درآمده‌اند و بسیار قدرتمندتر از هالوهای معمولی هستند. سه دسته منوس وجود دارند که از لحاظ قدرت در سطوح مختلفی قرار دارند.

  • گیلیین (Gillian) – اولین و ضعیف‌ترین نوع منوس هستند. در نگاه انسان‌ها آن‌ها پیاده‌نظام تلقی می‌شوند و تعداد زیادی از آن‌ها وجود دارد. گیلیین‌ها بزرگ اما کند هستند. کاپیتان‌های شینیگامی به آسانی می‌توانند آن‌ها را شکست دهند. این نوع منوس‌ها اغلب به طور گروهی حمله می‌کنند.
  • آجیوکس (Adjuchas) – دومین دسته از منوس‌ها که کوچکتر از گیلیین‌ها هستند و تعدادشان اندک است. آن‌ها بسیار هوشمندتر و قدرتمندتر از گیلیین‌ها هستند و اغلب آن‌ها را در نبرد رهبری می‌کنند.
  • واستو لرده (Vasto Lorde) – سومین دسته و بالاترین سطح از تکامل منوس‌ها است. آن‌ها از لحاظ تعداد بسیار نادر هستند و گفته شده است که تعداد آن‌ها در کل هوئکو موندو به اندازه انگشتان یک دست است. ظرفیت‌های یک واستو لرده در مبارزه بیشتر از کاپیتان‌های گوتی ۱۳ است.

آرانکار

یک آرانکار یک هالو است که ماسک خود را درآورده و قدرت‌های شبیه به شینیگامی به دست آورده است.

ویسورد

ویسورد گروهی از شینیگامی‌ها است که بعد از دریافت قدرت‌های هالو از انجمن روح تبعید شده است.

فول‌برینگر

یک فول‌برینگر، انسانی است که قدرت‌های باقی مانده از هالو را به ارث برده است که این قدرت‌ها از حمله به والدین فول‌برینگر، پیش از تولدش به جا مانده است.