روکونگای

روکونگای

Rukongai

روکونگای - بلیچ

به انگلیسی

شهر روح سرگردان

نوع

ناحیه مسکونی

واقع در

کنترل توسط

اولین نمایش

مانگا: جلد ۱۰، چپتر ۷۱
انیمه: قسمت ۷

روکونگای (Rukongai) بزرگترین و پرجمعیت‌ترین بخش انجمن روح است.

نگاه کلی

روکونگای شامل ۳۲۰ ناحیه است که بالاتر بودن شماره‌ی هر یک از این نواحی نشانه‌ی دور بودن آن از مرکز این شهر است. همین موضوع باعث شده است که نواحی دورتر تبدیل به محل‌هایی زاغه‌نشین شوند. نواحی نزدیک به مرکز مثل ناحیه ۱ محل‌های مطلوبی هستند اما نواحی مثل ناحیه ۸۰ محلی پر از جرم و جنایت است. لشکرهای گوتی ۱۳ هر کدام وظیفه دارند تا از نواحی خاصی دفاع کنند. استانداردهای زندگی از ناحیه ۵۰ به بعد به شدت کاهش پیدا می‌کند. بنا بر آماری منتشر شده، در ۵۵۰ سال گذشته ساکنان ناحیه ۵۹ و نواحی دورتر هرگز صندل نپوشیده‌اند.

چند صد سال قبل، کوگا کوچیکی به خاطر یک پاپوش و احتمال مجازات مرگ، دچار یک شکست روانی شد. او برای مدتی شینیگامی‌هایی که در تعقیبش بودند را می‌کشت و سرانجام به روکونگای رفت و برای گرفتن انتقام از انجمن روح مردم بی‌گناه را کشت.

زمانی که توازن بین روح‌های موجود در دنیای انسانی و انجمن روح به هم بخورد، شینیگامی‌ها می‌توانند درخواست مجوز برای کشتن شهروندان روکونگای را بکنند تا دوباره این توازن برقرار شود. زمانی که واندنریچ اقدام به کشتن تعدادی زیادی از هالوها کرد، کاپیتان لشکر دوازدهم یعنی مایوری کوروتسوچی به اعضای لشکر خود دستور داد تا ۲۸٬۰۰۰ نفر از ساکنان روکونگای را بکشند.

نواحی شناخته شده

شماره ناحیه نام ناحیه منطقه ناحیه
۱ جونرینان روکونگای غربی
۳ هوکوتان روکونگای غربی
۶۴ ناشناخته روکونگای شمالی
۶۴ سابیتسورا روکونگای شرقی
۷۶ ساکاهونه روکونگای شرقی
۷۸ اینوزوری روکونگای جنوبی
۷۹ کوساجیشی روکونگای شمالی
۸۰ زاراکی روکونگای شمالی
ناشناخته فوگای ناشناخته