ویکی شبدر سیاه

شبدر سیاه (مجموعه)

اشتراک‌گذاری
خلاصه داستان شبدر سیاه
جلد اول مانگا

شبدر سیاه (Black Clover) یک مانگای ژاپنی به نویسندگی و تصویرسازی یوکی تاباتا است. عرضه‌ی این مجموعه از تاریخ ۱۶ فوریه ۲۰۱۵ در شماره‌ی ۱۲ام هفته‌نامه شونن جامپ شروع شد. داستان شبدر سیاه بر سبک‌های فانتزی، ماجرایی، و کمدی متمرکز است.

خلاصه داستان شبدر سیاه

آستا و یونو یتیمانی هستند که در حومه پادشاهی شبدر (Clover Kingdom) بزرگ شده‌اند. در دنیایی که مردم با جادو متولد می‌شوند، آستا بدون هیچ جادویی به دنیا آمد اما برعکس او یونو از زمان تولد فردی نخبه و مستعد در استفاده از سحر و جادو بود. علاوه بر این یونو در مراسم بلوغ همانند امپراتور جادوی، یک گریموار نادر یعنی شبدر چهار-برگ را دریافت کرد. از طرف دیگر، آستا یک گریموار پاره شبدر پنج-برگ را دریافت کرد که یک شیطان در آن نهفته بود.

در ادامه‌ی داستان شبدر سیاه، آستا و یونو سعی می‌کنند پله‌های ترقی را در انجمن شوالیه‌های جادو طی کنند و تبدیل به امپراتور جادو شوند. اما این عنوان به یک جادوگر داده می‌شود. چه کسی قادر است عنوان قدرتمندترین جادوگر را به خود اختصاص دهد، آستا یا یونو؟

نگاه کلی

مانگا

پیش از عرضه‌ی این مجموعه، یوکی تاباتا یک وان-شات با همین نام را منتشر کرده است. این وان شات در سال ۲۰۱۴ و در دومین جلد جامپ نکست منتشر شد. بعدها این وان شات بازنویسی شد. نقطه‌ی اشتراک هر دوی این نسخه‌ها وجود دو شخصیت قهرمان یعنی آستا و یونو است.

با شروع عرضه‌ی سریالی مانگای Black Clover، این مجموعه در بین خوانندگان ژاپنی به طور پیوسته محبوبیت خود را افزایش داده است. همین موضوع باعث شده تا صفحات رنگی به مجله اضافه شود و ادامه یافتن مجموعه تضمین شود.

علاوه بر این فصل‌های مجموعه‌ی شبدر سیاه در قالب یک رمان گرافیکی جمع‌آوری شدند که بین ۸ تا ۱۰ فصل را در خود جای داده‌اند. یکی از تفاوت‌های اصلی نسخه‌ی مجله و رمان گرافیکی اصلاح اشتباهات نشر اصلی و بهبودهای هنری بوده است. همچنین رمان گرافیکی شامل تعدادی پروفایل شخصیت و فصل‌های اضافی است که در مجله انتشار نیافته است.

انتشار جلدهای مانگا توسط Shueisha Inc و چاپ آن توسط جامپ کامیکس صورت گرفته است.

اسپین-آف‌ها

  • Black Clover SD: Asta-kun’s Road to Magic Emperor
  • Black Clover Side-Story: Quartet Knights

انیمه

یک اقتباس انیمه‌ای از این مجموعه با حق امتیاز Pierrot نیز ساخته شده است که پخش آن از ۳ اکتبر ۲۰۱۷ آغاز شده است. نسخه‌ی دوبله‌ی انگلیسی این انیمه نیز توسط Funimation در ۲۹ اکتبر همین سال پخش شد.

یک OVA نیز توسط Xebec تولید و در Jump Festa سال ۲۰۱۶ پخش شد. این ویدیو همراه با جلد ۱۱ مانگا به انتشار رسید.

اسپین-آف‌ها

  • Mugyutto! Black Clover

لایت نوول

یک مجموعه‌ی لایت نوول به نویسندگی جانی اوندا نیز توسط JUMP j-BOOKS به انتشار رسیده است. تا سال ۲۰۱۹ سه رمان از این مجموعه به انتشار رسیده است.

  • Order of Knights Book
  • Book of Yuno
  • Stubborn Bull Book

بازی‌های ویدیویی

  • Black Clover: Quartet Knights (PC, PS4 – 2018)
  • Black Clover: Phantom Knights (iOS, Android – 2018)
  • Jump Force (PS4, XOne, PC – 2019)
  • Black Clover: Grimoire Battle (Arcade – 2017)