ویکی حمله به تایتان

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

راینر براون

اشتراک‌گذاری

راینر براون

Reiner Braun

راینر براون - حمله به تایتان

تلفظ ژاپنی

راینا بوراون

لقب

تایتان زرهی

گونه

جنسیت

مذکر

بستگان

پدر مارلی بی‌نام
کارینا براون (مادر)
گابی براون (دختردایی)

سکونت

پیشه

جنگجو
سرباز (قبلا)

اولین نمایش

انیمه: فصل ۱، قسمت ۲
فیلم انیمه: Attack on Titan Part 1: Guren no Yumiya

راینر براون (Reiner Braun) یک الدیایی و معاون جنگجویان است. او پسر نامشروع یک مادر الدیایی و یک پدر مارلی است و در منطقه اجباری لیبریو بزرگ شده است. او در کودکی به عنوانی فردی برای تبدیل شدن به جنگجویان مارلی انتخاب شد. او از سنین پایین قدرت تایتان زرهی را دریافت کرد.

در سال ۸۴۵، راینر در کنار برتولت هوور، آنی لئون‌هارت و مارسل گالیارد به عنوان بخشی از عملیات بازپس‌گیری تایتان بنیادی به جزیره پارادایس نفوذ کرد. وی پس از فارغ التحصیلی از دانشکده افسری ۱۰۴‌ام، به دسته دیدبانی پیوست.

شخصیت

راینر از زمان کودکی فردی نسبتا ساکت و آرام بود و در عین حال بسیار وفادار بود. او در ابتدا فردی مایوس بود، با این حال پس از انتخاب شدنش برای به ارث بردن تایتان زرهی، اعتماد به نفس تازه‌ای در او ایجاد شد. وی به دلیل تبلیغات مارلی و تاثیر مادرش، معتقد بود که الدیایی‌های جزیره پارادیس «شیطان» هستند و با نابودی آن‌ها می‌توان به یک قهرمان تبدیل شد. او همچنین بسیار ساده‌لوح بود و هرگز در سخنان مادر و مافوقان خود شک نکرد.

به دنبال مرگ مارسل، شخصیت راینر تا حدودی تغییر کرد. او قاطع‌تر شد و حتی آنی و برتولت را تهدید می‌کرد تا از دستورات وی پیروی کنند، اما در عین حال بسیار مراقب و مایل به محافظت از آن‌ها بود. در مقطعی راینر یک درک منفی نسبت به خودش پیدا کرد، زیرا معتقد بود که او در تبدیل شدن به یک جنگجو شکست خورده است و او باید به جای مارسل می‌مرد.

تا زمان پیوستن او به لشگر ۱۰۴ام، راینر شخصیت مارسل را کاملا در شخصیت خود گنجانده بود. او به عنوان فردی پرشور، صادق، و وظیفه‌شناس شهرت پیدا کرد. او همچنین دارای قلبی مهربان بود که همیشه قبل از خود به دیگران فکر می‌کرد، و به خاطر رفقای خود بارهای اضافی را به دوش می‌کشید. گفته می‌شد که او «برادر بزرگ» سایر دانش آموزان مدرسه افسری است.

با این حال راینر در زیر این نما، به دلیل ماموریت خود و داشتن یک زندگی دو جانبه دچار مشکلات عاطفی و روانی جدی شد. او از اختلال هویت رنج می‌برد. در حالی که هنوز به عنوان یک جنگجوی مارلی به هدف واقعی خود وفادار بود، اما قادر به کنار آمدن با گناه اقدامات خود نسبت به الدیایی‌ها نبود و بنابراین تلاش کرد تا خاطرات واقعی خود را سرکوب کند. او در مقطعی هویت واقعی خود را فراموش کرد و واقعا خود را به عنوان یک سرباز الدیایی تلقی کرد. با این حال، پس از آن که برتولت به صراحت به او گفت که او «یک سرباز» نیست بلکه یک «جنگجو» است، راینر به سختی اولویت‌های خود را تغییر داد.

توانایی‌ها

راینر مهارت بالایی در استفاده از تجهیزات تحرک همه-جانبه و سلاح‌های مرتبط دارد. وی همچنین یکی از بهترین مبارزان تن به تن در میان تازه-سربازان بود. او همچنین دارای اراده و جسمی قوی است.

قدرت‌های تایتانی

  • التیام یافتن جراحت‌ها
  • رد کردن التیام: او تنها فرد شناخته شده است که توانایی کنترل بازسازی جراحت‌های خود را دارد و قادر است کاملا از بهبود یافتن بدنش جلوگیری کند که این موضوع برای او به عنوان یک جاسوس با اهمیت بوده است.
  • توان و قدرت تقویت‌یافته
  • سرعت تقویت‌یافته
  • زره سخت
  • تولید بخار
  • انتقال عملکرد مغز: در زمان نبرد ناحیه شیگانشینا، راینر در چند مقطع به واسطه انتقال عملکرد مغزش به سایر نقاط بدنش، از مرگ خود جلوگیری کرد. با این توانایی او قادر است از ضربه مستقیم به نخاعش زنده بماند.
صفحات دیگر