حمله به تایتان

راد ریس

اشتراک‌گذاری

راد ریس

Rod Reiss

راد ریس - حمله به تایتان

تلفظ ژاپنی

رودو ریسو (ロッド・レイス)

گونه

تایتان (قبلا انسان)

جنسیت

مذکر

بستگان

سکونت

دیوار سینا

پیشه

پادشاه

وابسته به

  • دولت سلطنتی
  • اشرافیت

قدرت‌های تایتانی

اندازه بزرگ، انتشار بخار

اولین نمایش

انیمه: فصل ۳، قسمت ۱

راد ریس (Rod Reiss) پادشاه حقیقی دیوارها از سال ۸۴۵ تا ۸۵۰ بود. او پدر هیستوریا و فریدا بود، با این حال این دو فرزند او مادرانی متفاوت داشتند. راد قصد داشت قدرت تایتان بنیادی را که از آن‌ها ربوده شده بود را خاندان ریس بازگرداند و قصدش این بود که این اتفاق با خوردن شدن ارن یگر توسط دخترش هیستوریا انجام شود.

تاریخچه

راد بزرگترین پسر آقای ریس، وارث تایتان بنیادی و پادشاه حقیقی بشریت بود. بعدها برادر جوانتر او یعنی اوری متولد شد. اوری و راد همواره از پدر خود درخواست می‌کردند تا بشریت را از انحطاط خود آزاد کند اما این درخواست همیشه نادیده گرفته می‌شد و دلیل نادیده گرفتن آن هرگز برای آن‌ها مشخص نشد. راد بارها به خاطر این اقداماتش پشت میله‌ها حبس شد. وقتی که زمان جانشینی پسر به جای پدر فرا رسید، اوری داوطلب دریافت این مقام شد و به پادشاه جدید دیوارها تبدیل شد. راد نیز همان طور که برادرش به او قول داده بود زمان خود را صرف محافظت از پادشاه کرد.

راد در دوران جوانی با زنی بی‌نام ازدواج کرد و حاصل این ازدواج پنج فرزند به نام‌های فریدا، اولکلین، دیرک، ابل و فلورین بود. راد همچنین به به صورت مخفیانه با زن دیگری به نام آلما که خدمتگذار او بود رابطه داشت و از او دختری به نام هیستوریا داشت. زمانی که این موضوع کشف شد، معشوقه و دختر او به مزرعه‌ای تبعید شدند.

در سال ۸۴۲، فریدا با بلعیدن اوری جایگاه او را گرفت و به ملکه دیوارها تبدیل شد. با این حال او نیز همانند اوری تسلیم ایدئولوژی پادشاه اول شد، حتی با وجود اینکه قبلا به راد قول داده بود که تمام تایتان‌ها را نابود کند.