بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

دیوارها (Walls)

اشتراک‌گذاری

دیوارها

Walls

دیوارها (Walls) حمله به تایتان

نام ژاپنی

کابه (壁)

اولین نمایش

انیمه: فصل ۱، قسمت ۱
فیلم انیمه: Attack on Titan Part 1: Guren no Yumiya

دیوارها (Walls) بناهای بزرگی هستند که قلمروی مربوط به انسان‌های بازمانده را محاصره کرده است. این دیوارها حدود یک قرن پیش ساخته شدند و درون خود تایتان‌های غول‌آسا و بدون پوست را جای داده‌اند. در مجموع سه دیوار هم مرکز وجود دارد که به ترتیب با نام‌های ماریا، رز و سینا شناخته می‌شوند.

تاریخچه

گفته شده است که یک سده و هفت سال پیش انسان‌ها به دست تایتان‌ها تا مرز انقراض پیش رفتند. بازماندگان برای حفاظت از آخرین قلمروی خود دیوارهای عظیمی را ساختند.

در سال ۷۸۴، یک معدنچی برای رسیدن به دیوار سینا، اقدام به حفاری زیر دیوار رز کرد و پی برد که زمین زیر این دیوارها از همان ماده‌ی دیوارها ساخته شده‌اند و تمام زیرزمین قلمروی انسانی را فرا گرفته‌اند.

ناحیه شیگانشینا اولین شهری بود که با شکاف دیوار ماریا سقوط کرد. با شکاف ایجاد شده و حمله تایتان‌ها، انسان‌ها تلفات سنگینی را تحمل کردند و به سمت دیوار رز پناه بردند. پنج سال پس از این حادثه ناحیه تروست مورد رخنه تایتان‌ها قرار گرفت، اگرچه با تلاش‌های ارن یگر این ناحیه در نهایت حفظ شد. مدتی بعد از آن، دیوار سینا و ناحیه استوهس طی نبردی میان ارن و تایتان مونث مورد تخریب سنگین قرار گرفت. در همان روز چندین تایتان درون دیوار رز شناسایی شدند.

نام‌ها و دیگر اطلاعات

نام نواحی شناخته شده تصویر
دیوار ماریا ناحیه شیگانشینا (جنوب)
دیوار رز ناحیه یوتوپیا (شمال)
ناحیه کالانته (شرق)
ناحیه تروست (جنوب)
ناحیه کرلوا (غرب)
دیوار سینا ناحیه اوروود (شمال)
ناحیه استوهس (شرق)
ناحیه یارکیل (غرب)
پایتخت (داخلی)
شهر زیرزمینی
صفحات دیگر