حمله به تایتان

اوری ریس

اشتراک‌گذاری

اوری ریس

Uri Reiss

اوری ریس - حمله به تایتان

تلفظ ژاپنی

اوری ریسو (ウーリ・レイス)

گونه

جنسیت

مذکر

بستگان

وابسته به

اشرافیان

اولین نمایش

انیمه: فصل ۳، قسمت ۷

اوری ریس (Uri Reiss) برادر جوان‌تر راد ریس و عموی فریدا ریس و هیستوریا ریس است. او مدت زمانی تا پیش سال ۸۴۲ پادشاه حقیقی دیوارها بود و کنی آکرمن بهترین دوست او محسوب می‌شد. او تایتان بنیادی را از پدرش به ارث برد و آن را به همراه تاج و تختش به برادرزاده خود یعنی فریدا ریس سپرد.

تاریخچه

اوری دومین فرزند آقای ریس و برادر جوان‌تر راد ریس بود. از آنجا که پدر آن‌ها وارث تایتان بنیادی بود، قادر بود با قدرت بی‌اندازه خود به آشوب تایتان‌ها برای همیشه پایان دهد، به همین سبب اوری و راد از او می‌خواستند تا انسان‌ها از انسداد آن‌ها آزاد شوند با این حال پدرشان این درخواست را همیشه رد می‌کرد و دلیل آن را نیز توضیح نمی‌داد.

مدتی بعد، اوری به عنوان وارث بعدی تایتان بنیادی داوطلب شد و اراده‌ی بسیاری داشت تا تایتان‌ها را متوقف کند. اوری طی مراسمی آیینی با خوردن پدرش قدرت تایتان‌ها و خاطراتی از دنیا را به ارث برد. با این حال اوری نیز همان رویه و اندیشه وارثان قبلی را در پیش گرفت و تایتان‌ها را متوقف نکرد.

بعد از ارث بردن تایتان بنیادی توسط اوری، کنی آکرمن پی برد که اوری پادشاه حقیقی است. او به تعقیب او پرداخت و سعی کرد او را بکشد. با این حال اوری مانع او شد و با فرم تایتانی خود او را گرفتار کرد. کنی تسلیم نشد و حتی چاقوی خود را به سمت اوری پرتاب کرد. با وجود اصرار راد برای مرگ کنی اما اوری جان او را بخشید. او به کنی آکرمن گفت به خاطر رنجی که خانواده آکرمن از خاندان سلطنتی دیده است، لایق پرتاب شدن چاقو به طرفش بوده است.

اوری در برابر کنی تعظیم کرد و به خاطر رنجی که خانواده‌اش کشیده‌اند عذرخواهی کرد. کنی از این حرکت اوری به عنوان یک پادشاه قدرتمند شوکه شد. از آن پس کنی نه تنها محافظ اوری بلکه به بهترین دوست او تبدیل شد. اوری هم حمله به اصل و نسب آکرمن‌ها را متوقف کرد.

مدتی بعد اوری قدرت و جایگاه خود به برادرزاده‌اش فریدا که تنها پانزده سال داشت منتقل کرد و به این منظور خودش با رضایت توسط فریدا خورده شد.