ویکی حمله به تایتان

اروین اسمیت

اشتراک‌گذاری

اروین اسمیت

Erwin Smith

اروین اسمیت - حمله به تایتان

تلفظ ژاپنی

ارووین سومیسو (エルヴィン・スミス)

گونه

انسان

جنسیت

مذکر

بستگان

آقای اسمیت (پدر)

سکونت

دیوار رز

پیشه

سرباز

درجه

فرمانده

وابسته به

اولین نمایش

انیمه: فصل ۱، قسمت ۱
فیلم انیمه: Attack on Titan Part 1: Guren no Yumiya

صداپیشه

  • دایسوکه اونو (ژاپنی)
  • جی. مایکل تیتوم (انگلیسی)

اروین اسمیت (Erwin Smith) سیزدهمین فرمانده از دسته دیدبانی بود. اروین فردی متفکر، باهوش، و بسیار مورد احترام بود که همین موارد او را به فرمانده‌ای توانا تبدیل می‌کرد. اگرچه او اهمیت زیادی برای افراد خود قائل قائل است اما تردیدی در قربانی کردن آن‌ها به منظور موفقیت بشریت نمی‌کند، و از طرفی افراد او نیز اراده‌ی خود برای فدا کردن جانشان به دستور او را اثبات کرده‌اند.

تاریخچه

اروین در زمان کودکی فردی کنجکاو و باهوش بود که حقایق را با ارزش اسمی آن‌ها قبول نمی‌کرد. او این سوال را می‌پرسید که چرا انسان‌های داخل دیوار هیچ خاطره‌ای از گذشته به یاد ندارند، و این که حتی اگر آن‌ها تمام اسناد خود را از دست داده باشند باز هم باید چیزی از گذشته در خاطر داشته باشند. پدر او که یک معلم بود یک تئوری را با اروین به اشتراک گذاشته بود که بر اساس آن پادشاه در هنگام ورود اولیه به دیوارها حافظه‌ی انسان‌ها را تغییر داده است تا کنترل بهتری روی آن‌ها داشته باشد. اروین در مورد این که چرا پدرش این موضوع را در کلاس درس با سایر بچه‌ها مطرح نمی‌کند نگاه ساده انگاره‌ای داشت. او خودش این موضوع را با سایر بچه‌های شهر به اشتراک گذاشت، اقدامی که در نتیجه باعث مرگ «اتفاقی» پدرش با طرح پلیس نظامی شد.

از آن پس اروین به این باور رسید که تئوری پدرش درست است. زمانی که به دانشکده افسری پیوست در مورد تئوری پدرش با سایرین صحبت کرد. او می‌خواست که روزی یک دیدبان شود و این موضوع را نیز ثابت کرد. اروین بعد از پیوستن به دسته دیدبانی دیگر از این تئوری صحبت نکرد. او بر خلاف دیگر دیدبان‌ها یک رویای شخصی در سر داشت که برای آن مبارزه می‌کرد. او سرانجام به موقعیتی دست یافت که می‌توانست  به سایر افراد دستور بدهد و آن‌ها از او الهام بگیرند.

توانایی‌ها

صفحات دیگر