ویکی خانواده آدامز

گومز آدامز

اشتراک‌گذاری

گومز آدامز

Gomez Addams

گومز آدامز - خانواده آدامز

جنسیت

مذکر

کلاس

پیشه

دانش‌آموز مدرسه نورمور (قبلا)

وابسته به

بستگان

ونزدی جونیور آدامز (دختر)
پاگزلی جونیور آدامز (پسر)
پوبرت آدامز (پسر)

بازیگر

لوئیز گوزمن

گومز فلورنسیا آدامز (Gomez Florencia Addams) شخصیتی خیالی و پدر خانواده آدامز است. او توسط کاریکاتوریستی به نام چارلز آدامز برای مجله نیویورکر در دهه ۱۹۳۰ خلق شد.

او همانند سایر اعضای خانواده، در کارتون اولیه نامی نداشت. زمانی که سریال تلویزیونی خانواده آدامز در سال ۱۹۶۴ ساخته شد، چارلز آدامز پیشنهاد کرد که نام این شخصیت را رپلی یا گومز بگذارند. انتخاب نام نهایی به جان آستین، بازیگر این شخصیت واگذار شد که او گومز را انتخاب کرد.

شرح

در کارتون اولیه، چارلز آدامز تا حدی ظاهر عجیب و غریبی داشت. او فردی چاق، بینی-دراز، و با دندان کج و چانه‌ای عقب رفته بود. گومز از نژاد کاستیلیان است و تقریبا همیشه کت و شلوار و کراوات راه راه می‌پوشد (در فیلم‌ها پاپیون) و موهای براق و سبیل نازک مدادی دارد. اگرچه او سرپرست خانواده است، اما او بسیار ساده لوح و کودکانه است که کم‌توجه و بسیار خوش‌بین دارد. گومز عاشق همسرش مورتیشا است. او با محبت مورتیشا را با نام‌های عاشقانه صدا می‌زند. او همانند سایر اعضای خانواده، با افراد خارجی دوستانه برخورد می‌کند، اگرچه سبک زندگی «عادی» آن‌ها را گیج‌کننده می‌بیند.

او به سیگار علاقه دارد و از پنج سالگی سیگار می‌کشد و یک شعبده‌باز و پرتاب‌کننده چاقوی ماهر است. رقص مورد علاقه او فردی (Freddie) است. او علاقه‌ای کودکانه به اسباب بازی‌ها دارد و به ویژه به راه اندازی قطارها علاقه دارد. او در انواع نبردها به ویژه شمشیربازی مهارت دارد. او ورزشکار است و از ترامپولین لذت می‌برد.

سرمایه‌گذاری‌های گومز بیشتر از روی هوس انجام می‌شود تا روی استراتژی، اما با این حال شانس خوبی دارد. او صاحب مشاغلی در سرتاسر جهان است، از جمله یک مزرعه کروکودیل، مزرعه سارگپه، معدن نمک، کارخانه سنگ قبر، معدن اورانیوم و موارد دیگر. او ممکن است به سادگی فراموش کند که مالکیت یک تجارت را در اختیار دارد. رکوردهای جهانی گینس در سال ۲۰۰۸ او را با دارایی خالص ۸.۲ میلیارد دلار به عنوان پنجمین شخصیت تلویزیونی ثروتمند معرفی کرد.

گومز در جوانی دائما بیمار بود و تنها پس از ملاقات با مورتیشا سلامت کامل خود را بازیابی کرد. با این وجود او در رشته حقوق تحصیل کرد. اشاره شده است که گومز هرگز موفق به پیروزی در هیچ پرونده نشده است، و در عین حال هرگز در پرونده‌ای بازنده نبوده است.

او طرز فکر عجیب و غیرمعمولی در مورد چگونگی جذب یک خانم دارد. او یک بار در مورد چگونگی جذب یک خانم به روش‌های آدامز که شامل سه مرحله بود، به پاگزلی آموزش داد: بالا بردن ابرو، لبخند زدن و پرتاب یک ولوورین (راسوی بزرگ) زنده به سمت خانم.

سریال ونزدی (۲۰۲۲)

در طول سال‌های نوجوانی مورتیشیا و گومز، این دو در مدرسه نورمور با هم آشنا شدند و عاشق هم شدند. قبل از این، گومز مورد توجه هم اتاقی مورتیشا یعنی لاریسا ویمز قرار گرفته بود، اما گومز به مورتیشا علاقه‌مند بود. گومز برای محبت کردن به مورتیشا رقیبی به نام گرت گیتس پیدا کرد. شرایط در شب رقص ریون در سال ۱۹۹۰ به اوج خود رسید. گیتس وارد مدرسه شده بود و عشق او به مورتیشا، او را دیوانه کرده بود. گرت، گومز را تا پشت بام نورمور تعقیب کرد و در آنجا دعوای تلخی بین آن‌ها در گرفت. گرت که قصد حمله به گومز را داشت، توسط مورتیشا به طور تصادفی مورد ضربه شمشیری قرار گرفت و مرد. گومز اسلحه را از او گرفت و از خواست که خودش را سرزنش نکند. اگرچه گومز از اتهامات قتل تبرئه شد، اما هنوز چند نفر بودند که او را یک قاتل بدون محکومیت می‌دانستند.

پس از ترک مدرسه نورمور، مورتیشا و گومز ازدواج کردند و در نهایت در عمارت خانواده آدامز ساکن شدند. آن‌ها صاحب یک دختر به نام ونزدی و یک پسر به نام پاگزلی آدامز شدند. مدتی بعد، گومز و همسرش، دخترشان را برای ثبت نام در مدرسه نورمور همراهی کردند.

صفحات دیگر