بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

مورتیشا آدامز

اشتراک‌گذاری

مورتیشا آدامز

Morticia Addams

مورتیشا آدامز - خانواده آدامز

جنسیت

مونث

کلاس

پیشه

دانش‌آموز مدرسه نورمور (قبلا)

بستگان

ونزدی جونیور آدامز (دختر)
پاگزلی جونیور آدامز (پسر)
پوبرت آدامز (پسر)

بازیگر

گوئن جونز

مورتیشا آدامز (Morticia A Addams) یک شخصیت خیالی و مادر خانواده آدامز است که توسط کاریکاتوریست چارلز آدامز خلق شده است. چارلز آدامز نام «مورتیشا» را به او داد که به معنای «مرگ» یا «مرده شور» است.

مورتیشا همسر گومز آدامز، و مادر ونزدی، پاگزلی، ونزدی جونیور، پاگزلی جونیور و پوبرت است. او همچنین خواهر اوفلیا فرامپ است.

او دارای پوستی رنگ پریده و موهای بلند مشکی است. مورتیشا معمولا لباس‌های گوتیک مشکی را می‌پوشد تا با موهایش هماهنگ باشد.

در سریال ونزدی (۲۰۲۲)

در سریال ونزدی نتفلیکس، مورتیشا یک سایکیک و دانش‌آموز سابق مدرسه نورمور، و هم‌اتاقی سابق لاریسا ویمز است. در طول سال‌های نوجوانی، مورتیشا و گومز در این مدرسه با هم آشنا شدند و عاشق هم شدند. مورتیشا همچنین کاپیتان تیم شمشیربازی و عضو اصلی انجمن نایت‌شید بود. زمانی گومز و پسری به نام گرت گیتس هر دو برای ابراز محبت به او می‌جنگیدند. مراقبت مورتیشا به اشتباه به عنوان نشانه‌ی عشق از سمت گرت برداشت شد و مورتیشا مورد آزار و اذیت او قرار گرفت تا جایی که آن‌ها حتی نزد کلانتر رفتند، اما از آنجایی که گرت پسر یک خانواده ثروتمند بود، اتهامات او باور نشد.

درگیری گرت و گومز ادامه پیدا کرد. در مقطعی گرت، گومز را تا روی پشت بام نورمور تعقیب کرد و زمانی که مورتیشا به پشت بام رسید، گومز را در حالی دید که برای حفظ جان خودش مقابله می‌کند. مورتیشا با دیدن این شرایط شروع به فریاد زدن به سمت گرت کرد تا او متوقف کند. هنگامی که گرت به سمت او رفت، مورتیشا از ترس شمشیری را برداشت و به طور تصادفی به او ضربه زد و او را کشت. گومز شمشیر را از او گرفت و به او گفت که به اتاقش برود و در را قفل کند و طوری وانمود که هرگز آنجا نبوده است. پس از ترک مدرسه نورمور، در نهایت مورتیشا و گومز ازدواج کردند و در عمارت خانواده آدامز ساکن شدند. آن‌ها صاحب یک دختر به نام ونزدی و یک پسر به نام پاگزلی شدند. آن‌ها همچنین یک خدمتکار به نام لرچ را استخدام کردند.

در مقطعی مورتیشا همراه با گومز، دخترشان را برای ثبت نام در مدرسه نورمور همراهی کردند. بعدا طی یک جلسه‌ی مرتبط به والدین، مورتیشا سالنامه‌ی خود را مرور کرد و موافقت کرد که در یک جلسه مشاوره با دکتر والری کین‌بات شرکت کند. وقتی ونزدی با والدینش روبرو شد، مورتیشا اصرار کرد اتهامات مربوط به او کنار گذاشته شود و جلسه تمام شود. مورتیشا، ونزدی را به خاطر رفتارش سرزنش کرد.

قدرت‌ها و توانایی‌ها

قدرت‌ها

  • چشم‌اندازهای ذهنی: مورتیشا مانند دخترش ونزدی، دارای توانایی چشم‌اندازهای ذهنی است. به گفته خود او، توانایی ذهنی مشترک آن‌ها در طیفی از شخصیت آن‌ها قرار دارد. با توجه به روحیه مورتیشا، چشم‌اندازهای او مثبت است.
  • جادوی سیاه (Necromancy): مورتیشا که رئیس سابق انجمن شنس (Séance) در آکادمی نورمور بوده است، احتمالا توانایی‌های معنوی برای تماس با ارواح را دارد.
  • استفاده از گوی بلورین (Scrying): او قادر است با استفاده از یک گوی کریستالی از فواصل دور با ونزدی ارتباط برقرار کند.

توانایی‌ها

  • گیاه شناسی: به گفته ونزدی، مورتیشا دوستدار گیاهان گوشتخوار است.
  • شمشیربازی
صفحات دیگر