ویکی خانواده آدامز

مادربزرگ

اشتراک‌گذاری

مادربزرگ

Grandmama

مادربزرگ - خانواده آدامز

جنسیت

مونث

بستگان

اسلایس (جد)
پدربزرگ (شوهر)
اسلوم (خواهر)

نمایش‌ها

خانواده آدامز (سریال ۱۹۶۴)
هالووین با خاواده آدامز جدید (انیمیشن ۱۹۷۷)
خانواده آدامز جدید (۱۹۹۸)
خانواده آدامز (۲۰۱۹)

بازیگر

بلاسم راک (سریال ۱۹۶۴ - ۱۹۶۶)
جین رز (هالووین با خاواده آدامز جدید)
بتی فیلیپس (خانواده آدامز جدید)
جکی هافمن (خانواده آدامز: یک موسیقی جدید)
بت میدلر (انیمیشن خانواده آدامز)

مادربزرگ یا ایدورا آدامز (Eudora Addams) شخصیتی ساختگی در خانواده آدامز است که توسط چالرز آدامز برای کارتون مجله نیویورکر خلق شد.

درباره مادربزرگ

مادربزرگ مادر گومز و فستر و مادربزرگ پدری پاگزلی و ونزدی است. او خواهر اسلوم است.

مادربزرگ به خاطر شوخ طبعی بدبینانه و بیمارگونه‌اش و علاقه‌اش به امور اسرارآمیز معروف است. او یک جادوگر است که در معجون سازی، طلسم و حتی فال‌گیری مستعد است. ظاهر او با موهای خاکستری وزوزی و شالش شناخته می‌شود.

او همچنین عاشق کشتی گرفتن با تمساح‌ها است.

زندگی

در سیتکام دهه ۱۹۶۰، مادربزرگ تا حدی فرانسوی تبار است. مادر مادر مادربزرگ او به نام اسلایس «زیباروی انقلاب فرانسه» بود و گاهی برای نوه‌هایش داستان‌ها و داستان‌هایی درباره این دوران را تعریف می‌کرد. با این حال مادربزرگ در اسپانیا متولد شده است از آن به عنوان «کشور قدیمی» یاد می‌کند. او حداقل تا زمانی که گومز شش ساله بود در اسپانیا زندگی می‌کرد، زمانی که قول ازدواج گومز با دختر یکی از دوستان خانواده داده شده بود، اگرچه گومز و مادربزرگ هر دو تا دهه ۶۰ این موضوع را فراموش کردند.

اطلاعات کمی از گذشته مادربزرگ وجود دارد به جز اینکه او برای اولین بار در سال ۱۹۰۶ رای داد. وقتی فستر اشاره کرد که در سال ۱۹۰۶ حق رای برای زنان وجود نداشته است (به این معناست که مادربزرگ در آن زمان در ایالات متحده زندگی می‌کرده است)، او به صورت رمزآلود اعلام کرد «این موضوع مانع من نشد!». بنا بر گفته‌ی پدربزرگ آدامز گفت او به دانشکده حقوق رفته است.

مادربزرگ نام‌ها و نام‌های مستعار زیادی دارد مثل گرنی، مادربزرگ آدامز، ایودورا آدامز و نام‌های مستعاری مانند مادام بوواری، مادام دو پومپادور و مادام ایکس (که منجر شد او یک شیاد را دستگیر کند).

صفحات دیگر