ویکی خانواده آدامز

عمو فستر

اشتراک‌گذاری

عمو فستر

Uncle Fester

عمو فستر - خانواده آدامز

جنسیت

مذکر

وابسته به

خانواده آدامز

بستگان

گومز آدامز (برادر)
ونزدی آدامز (برادرزاده)
پاگزلی آدامز (برادرزاده)
مورتیشا آدامز (زن برادر)

بازیگر

فرد آرمیسن

عمو فستر یا آنکل فستر (Uncle Fester) برادر گومز آدامز و عموی ونزدی و پاگزلی است. او مردی طاس، قوز کرده با چشمان تیره و گود رفته است که اغلب لبخندی آشفته دارد. او همیشه یک کت خز سنگین و تمام-قد می‌پوشد. فستر از شخصیتی خلق شده توسط کاریکاتوریستی به نام چارلز آدامز است. در ابتدا در کارتون‌های تک‌صفحه‌ای این شخصیت نامی نداشت اما بعدا در نمایش سیتکام خانواده آدامز، نام «فستر» به او داده شد.

درباره فستر

عمو فستر توانایی عجیبی در هدایت الکتریسیته دارد. او اغلب این عمل را با گذاشتن و روشن کردن یک لامپ در دهانش نشان می‌دهد. هنگامی که یک گلوله توپ مستقیما به سر او اصابت کرد، فستر تنها کمی مات و مبهوت شد، در حالی که گلوله توپ به سمتی دیگر منعکس شد. در یکی از نقاشی‌های چارلز آدامز، مورتیشا در حال پرورش گل‌هایی از سر او دیده شد.

همچنین او اغلب از یک میگرن شدید رنج می‌برد که تنها با گذاشتن سرش در یک پرس پیچ و سفت کردن آن برطرف می‌شود. گاهی اوقات، به نظر می‌رسد که او این کار را صرفا برای سرگرمی انجام می‌دهد.

در سریال کمدی دهه ۱۹۶۰، عمو فستر عموی مادری مورتیشا آدامز خطاب می‌شود، اما در تمام رسانه‌های دیگر او برادر بزرگتر گومز آدامز، و عموی ونزدی و پاگزلی است.

صفحات دیگر