ویکی خانواده آدامز

خانواده آدامز

اشتراک‌گذاری
خانواده آدامز
خانواده آدامز، از چارلز آدامز

خانواده آدامز (The Addams Family) گروهی از شخصیت‌های خیالی است که توسط کاریکاتوریست آمریکایی چارلز آدامز خلق شده است.

خانواده آدامز یک وارونگی طنز آمیز از خانواده ایده آل آمریکایی است. یک قبیله عجیب و غریب و ثروتمند که از ترسناک بودن لذت می‌برند و نمی‌دانند که مردم آن‌ها را عجیب یا ترسناک می‌پندارند. آن‌ها در ابتدا در قالب مجموعه‌ای از کارتون‌های تک صفحه‌ای نمایش داده شدند که از سال های ۱۹۳۸ تا زمان مرگ آدامز در سال ۱۹۸۸ در نیویورکر منتشر می‌شد. این خانواده از آن زمان در رسانه‌های دیگر، از جمله سریال‌های تلویزیونی (اعم از لایو اکشن و انیمیشن)، فیلم‌ها، بازی‌های ویدیویی و یک موزیکال نمایش داده شده‌اند.

پیش‌زمینه

این خانواده ظاهرا تنها یکی از شاخه‌های بازمانده از قبیله آدامز است. تعداد زیادی «خانواده آدامز» در سرتاسر جهان وجود دارد. طبق نسخه‌ی فیلم، باور خانوادگی آن‌ها عبارت Sic gorgiamus allos subjectatos nunc است (به معنی: «ما با خوشحالی برای کسانی که ما را تحت سلطه قرار می‌دهند جشن می‌گیریم»). چارلز آدامز برای ایجاد این خانواده ابتدا از شهر زادگاهش وستفیلد، نیوجرسی که منطقه‌ای پر از عمارت‌های ویکتوریایی و گورستان‌های باستانی بود الهام گرفت.

این خانواده در یک عمارت تاریک در مجاورت یک گورستان و یک مرداب به نشانی 0001 Cemetery Lane زندگی می‌کنند. در خانواده جدید آدامز، نشانی این عمارت به 1313 Cemetery Lane تغییر یافت. در نمایش موزیکال خانواده آدامز، که برای اولین بار در شیکاگو در سال ۲۰۰۹ نمایش داده شد، این خانه در پارک مرکزی واقع شده است.

اگرچه آدامزها دارای علایق مخوفی هستند، اما آن‌ها افراد شروری نیستند. مورتیشا یک مادر نمونه است و رابطه‌ی او و گومز نسبت به هم پرشور است. این والدین از فرزندان خود حمایت بسیاری دارند. اعضای خانواده نسبت به بازدیدکنندگان، دوستانه و مهمان‌نواز برخورد می‌کنند و در برخی موارد مایلند مبالغ هنگفتی را به آن‌ها اهدا کنند، با وجود وحشتی که بازدیدکنندگان از سبک زندگی آن‌ها دارند.

اعضای خانواده آدامز

صفحات دیگر